Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Już po raz ósmy w Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w całej Polsce organizowane są uroczystości ku czci Polskich Bohaterów.
W tym roku trzebnickie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zainicjowane przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę odbyły się przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Trzebnickiego Starosta -Waldemar Wysocki oraz Wicestarosta - Jerzy Trela. Uroczystości rozpoczęły się Hymnem Państwowym, po którym Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima w swoim wystąpieniu przypomniał historię żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległości Państwa Polskiego przeciwstawiali się agresji sowieckiej. Jak podkreślił Burmistrz, w Gminie Trzebnica kultywowanie pamięci o Bohaterach Narodowych jest szczególnie ważne, świadczą o tym organizowane wydarzenia kulturalne Ich pamięci a także przypominają o Nich m.in. Dęby Katyńskie, Krzyż Katyński, Pomnik Sybiraków, Pomnik II Armii Wojska Polskiego, ul. Armii Krajowej, ul. Żołnierzy Września oraz Rondo Żołnierzy Wyklętych.
Odbywające się uroczystości są świadectwem szacunku, pamięci i chwały Bohaterów Narodowych – Żołnierzy Niezłomnych. Dzięki takim wydarzeniom pamięć o Bohaterach nigdy nie zginie.
Dla młodzieży, która tak licznie zgromadziła się w tym dniu, była to wspaniała i wartościowa lekcja historii i ukazania szlachetnych postaw naszych przodków. To wyraz poszanowania wartości patriotycznych i kultywowania pamięci o Nich.
Dbajmy o pamięć o Żołnierzach Niezłomnych. Pamięć o Nich zawsze będzie żywa. Cześć i Chwała BOHATEROM!

05-03-2018
Maj 2018