Sobota, 22 września 2018 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
DZIAŁAMY DLA REGIONU

O sobie – dla nas. Mieszkańcy Powiatu Trzebnickiego w działaniu – taką nazwę nosi projekt, który otrzymał dofinansowanie jako „wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020. Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki i Wicestarosta Jerzy Trela 23 lutego br. podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego stosowną umowę na jego realizację.
Począwszy od czerwca 2018 roku na terenie Krainy Wzgórz Trzebnickich odbędą się, dostępne dla wszystkich mieszkańców cztery działania wspierające.
1. Festiwal Kultur i Tradycji – z udziałem rodzimych zespołów folklorystycznych, występom których towarzyszyć będzie wystawa oraz kiermasz produktu lokalnego.
2. Cykl warsztatów serowarskich – w ramach powrotu do tradycyjnych sposobów wyrabiania i przetwarzania żywności na użytek domowy.
3. Wytyczenie szlaku rowerowego - kontynuując bogate tradycje kolarstwa oraz turystyki rowerowej wyznaczony oraz oznakowany zostanie turystyczny szlak rowerowy prowadzący poprzez Kocie Góry, pokazujący ich piękno oraz lokalne atrakcje przyrodnicze i historyczne.
4. Wydanie Katalogu Organizacji Pozarządowych Powiatu Trzebnickiego – co, mamy nadzieję, niezmiernie ułatwi nawiązywanie kontaktu i współpracy z licznymi oraz aktywnie działającymi społecznościami naszego regionu.
Projektem tym kontynuujemy działania na rzecz integracji i aktywizacji społeczności lokalnych oraz wzmocnienia kapitału społecznego.
Odpowiedzialny za współpracę z organizacjami pozarządowymi i projekt jest Grzegorz Derela.

07-03-2018
Wrzesień 2018