polski angielski niemiecki
środa, 22 marca 2023 r. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
I Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych w Żmigrodzie

 

 

We wtorek 4 października 2011 r.  w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie odbyło się I Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych. Głównym tematem spotkania było: „Tworzenie przestrzeni dla wspólnych działań samorządów i organizacji pozarządowych działających w sferze kultury i oświaty z terenu Powiatu Trzebnickiego”. Wśród zaproszonych gości były władze samorządowe: Pan Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński, Pan Starosta Robert Adach, Pan Burmistrz Prusic Igor Bandrowicz, Pani Z-ca Burmistrza Prusic Pani  Kazimiera Rusin, Pan Burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski, Pan Z-ca Burmistrza Obornik Śląskich Adam Stocki, Dyrektorzy Ośrodków Kultury z Trzebnicy, Żmigrodu, Obornik Śląskich, Wiszni Małej, Pani Wioletta Matysek-Szumilas Dyrektor Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi z Urzędu Marszałkowskiego oraz reprezentanci stowarzyszeń działających na terenie Powiatu Trzebnickiego z obszaru kultury, oświaty, edukacji. Prowadzącym Forum był Pan Andrzej Wiewióra, wieloletni działacz społeczny.

Forum zostało otwarte oficjalnym przywitaniem gości przez Pana  Marszałka, Pana Burmistrza Żmigrodu i Pana Starostę. W swoich przemówieniach każdy z nich zaznaczał i jak ważna rolę w życiu społecznym pełnią organizacje i stowarzyszenia. Podkreślili, że potrzeba wspierania inicjatyw społecznych jest bardzo duża i są oni jej zwolennikami.

             Po krótkim wstępie rozpoczęła się prezentacja Pani Wioletty Matysek- Szumilas na temat „Roli administracji we wspieraniu organizacji pozarządowych”. Kolejnym punktem było wystąpienie Dariusza Skiby Dyrektora Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie na temat „Współpracy instytucji kultury z organizacjami pozarządowymi w kontekście planów budżetowych na rok 2012”.

Prezentacja Powiatu Trzebnickiego na temat:  „Europe for Citizens -„Network for culture, sport and tourism” oraz Projektu "Kocie Góry góry najbliższe Wrocławiowi" zakończyła część merytoryczną spotkania. Pani Dominika Łasica, prezentującą oba projekty na koniec przedstawiła jeszcze film promujący Powiat Trzebnicki.

  Następnym etapem Forum była kawiarenka dyskusyjna na temat: „Roli organizacji pozarządowych w promocji Powiatu Trzebnickiego”, którą  poprowadził Pan Andrzej Wiewióra. Na sali zabierały głos przedstawiciele organizacji oraz wszyscy zebrani zadając sobie pytania, dzieląc się wrażeniami, poglądami, doświadczeniem oraz problemami, z którymi na co dzień się spotykają. Kończąc kawiarenkę  prowadzący podsumował wszystkie zebrane wnioski co do funkcjonowania przyszłych forów, tematów i problemów, które będą poruszane.

umieścił: E.P.

      

06-10-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Marzec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31