Czwartek, 18 października 2018 r. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Eliminacje Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”

Pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” 27 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyły się eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jest to coroczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Powiatu Trzebnickiego. W tegorocznych Eliminacjach wzięło udział 15 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z gmin Trzebnica, Oborniki Śląskie, Zawonia i Żmigród. Konkurs składał się z dwóch etapów. W części pierwszej uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań. W kolejnym etapie uczestnicy odpowiadali na 3 pytania: dwa teoretyczne i jedno praktyczne dotyczące sprzętu gaśniczego.

Do eliminacji Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom” Powiat Trzebnicki reprezentować będą zdobywcy pierwszych miejsc:
W Grupie I - Sebastian Ulidowski ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie,
W Grupie II – Krystian Popów ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie,
W Grupie III – Wiktoria Żupińska z PZS w Żmigrodzie.

Tegoroczna 41 edycja Eliminacji Wojewódzkich OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku , we Wrocławiu w „Hotelu Wodnik”, przy ul. Na Grobli 28.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a tegorocznym zwycięzcą życzymy powodzenia oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników w kolejnych etapach konkursu.

03-04-2018