Poniedziałek, 24 września 2018 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Uroczyste obchody rocznicowe Zbrodni Katyńskiej połączone z 8 rocznicą Katastrofy Smoleńskiej

W hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w całym kraju odbyły się uroczyste obchody rocznicowe Zbrodni Katyńskiej połączone z 8 rocznicą Katastrofy Smoleńskiej. Tegoroczne uroczystości miały charakter szczególny, gdyż przypadały w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę po 123 latach niewoli.
Trzebnickie obchody w których wraz z mieszkańcami wzięli udział przedstawiciele Powiatu Trzebnickiego Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki i Wicestarosta Jerzy Trela odbyły się tradycyjnie w Lesie Bukowym przy Dębach Pamięci i pamiątkowej Tablicy upamiętniającej Katastrofę Smoleńską. Po modlitwie i apelu pamięci w ciszy i skupieniu, rodziny oraz opiekunowie pod Dębami Pamięci uroczyście zapalili znicze, których światło stanowi symbol pamięci wszystkich ofiar zbrodni katyńskiej.
Warto wspomnieć, że na znak pamięci o ofiarach sowieckiego ludobójstwa- w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Katyń...ocalić od zapomnienia”- w Gminie Trzebnica posadzono 21 Dębów Pamięci, w tym trzynaście w Lesie Bukowym. Dwanaście z nich upamiętnia krewnych trzebnickich rodzin, trzynasty- wszystkie ofiary Golgoty Wschodu. Wszystkie one szumią na chwałę wszystkim pomordowanym.
Starosta Trzebniki Waldemar Wysocki uczestniczył również w obchodach pamięci tragedii narodowej w Obornikach Śląskich, które odbyło się przy rondzie im. śp. Aleksandry Natalii – Świat , mieszkanki Obornik Śląskich, zmarłej tragicznie 10 kwietnia 2010.

20-04-2018
Wrzesień 2018