środa, 18 lipca 2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Zakończyły się prace przy odtworzeniu muru oporowego z pochylnią w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy. Prace obejmowały również osuszanie i izolację ścian fundamentowych w części budynku wraz z wykonaniem podjazdu dla niepełnosprawnych.
7 maja 2018 r. przedstawiciele Powiatu Trzebnickiego Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki, Wicestarosta Jerzy Trela oraz Sekretarz Powiatu Robert Borczyk uczestniczyli w odbiorze końcowym inwestycji. Warto podkreślić, że inwestycja jest realizowana w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
pn. „Dostosowanie infrastruktury Powiatowego Gimnazjum Sportowo-Językowego w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy do wymogów nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej dla osób niepełnosprawnych i środowiska edukacji”. Koszt inwestycji wyniósł około 300.000,00 zł brutto.
Zakres prac w ramach odtworzenia muru oporowego z pochylnią obejmował m.in. prace z zakresu branży budowlanej, ziemnej, prace rozbiórkowe, brukarskie, izolacyjne a także inne prace zgodnie z wytycznymi zawartymi w projekcie. Warto wspomnieć, że został ogłoszony również przetarg na dostawę i montaż wyposażenia pracowni w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy. Już od września uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół będą mieli do dyspozycji nowoczesne pracownie przedmiotowe wyposażone w sprzęt komputerowy i materiały dydaktyczne. Prowadzone są również czynności związane z realizacją drugiego etapu modernizacji dachu w Powiatowym Zespole Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich.
Zadania inwestycje realizowane w placówkach oświatowych przez obecny Zarząd Powiatu Trzebnickiego to nie tylko poprawienie komfortu nauki młodzieży, ale również troska o ich bezpieczeństwo.

10-05-2018
Lipiec 2018