Piątek, 21 września 2018 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Kolejny chodnik zbudowany w partnerstwie 50/50 Borzęcin

Borzęcin to niewielka miejscowość położona w Gminie Żmigród, w której zrealizowano inwestycję budowy chodnika przy drodze powiatowej nr 1328 D.

8 maja 2018 r. komisja pod przewodnictwem Starosty Trzebnickiego Pana Waldemara Wysockiego oraz przy udziale Pan Roberta Lewandowskiego – Burmistrz Gminy Żmigród, Pana Roberta Borczyka – Sekretarza Powiatu Trzebnickiego, Pana Pawła Kaźmierczaka –Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy, Pani Bożeny Żołnierowicz – Radnej Rady Miasta Żmigród, Pana Józef Wiktorowicz - sołtys miejscowości Borzęcin oraz Pana Wiesława Sadłochy dokonała szczegółowej oceny stanu przeprowadzonych prac przy budowie 340 metrów bieżących chodnika o nawierzchni bitumicznej wraz ze zjazdami również o nawierzchni bitumicznej. Komisja z uznaniem przyjęła jakoś i terminowość prac wykonanych przez Zakład Budowlano-Drogowy Zdzisław Tarnowski, ul. Kościuszki 8, 55-140 Żmigród.

Nowo powstała inwestycja o wartości całkowitej 125 186 zł jest dowodem dbałości Zarządu Powiatu Trzebnickiego utworzonego w ramach koalicji klubów „Skuteczni dla Rozwoju Marka Długozimy” oraz Prawa i Sprawiedliwości o potrzeby mieszkańców zamieszkujących najmniejsze miejscowości Powiatu Trzebnickiego.
Powstała inwestycja to niewątpliwy sukces i potwierdzenie potrzeby realizacji autorskiego programu obecnego Zarządu Powiatu Trzebnickiego pn. „Program polepszenia bezpieczeństwa poprzez budowę chodników przy drogach powiatowych w partnerstwie z lokalnymi samorządami” stanowiącego rozszerzenie Zrównoważonego Program Rozwoju Powiatu Trzebnickiego.
Dlatego też z nadzieją oczekuję na dotrzymanie słowa przez partnera inwestycji Burmistrza Gminy Żmigród, który zwiększy udział w dofinansowaniu z kwoty 40.000 zł do kwoty 62 593 zł, co będzie dopowiadać 50% udziałowi w inwestycji.
Ze swojej strony i w imieniu Zarządu deklaruję, że otrzymane środki zostaną przekazane na dalsze inwestycje drogowe w tej miejscowości.

Waldemar Wysocki
Starosta Trzebnicki