Powiat Trzebnicki
Czwartek, 16 sierpnia 2018 r. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Druga edycja Dolnośląskiego Turnieju Golfa Olimpiad Specjalnych na terenie Gandi Golf CLUB w Brzeźnie
Mottem każdego zawodnika Olimpiad Specjalnych są słowa przysięgi olimpijskiej wypowiadane w trakcie ceremonii otwarcia każdych zawodów sportowych:„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.” Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki wraz z Członkiem Zarządu Sławomirem Błażewskim 15 maja 2018 r. uroczyście otworzyli drugą już edycję Dolnośląskiego Turnieju Golfa Olimpiad Specjalnych na terenie Gandi Golf CLUB w Brzeźnie. W wydarzeniu wzięło udział siedmioro uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, którzy rywalizowali w Indywidualnym Konkursie Sprawności w zakresie gry w golfa w siedmiu konkurencjach. Golf jest dyscypliną, która rozwija zarówno umiejętności fizyczne, jak również stanowi znakomity trening intelektualny rozwoju umiejętności poznawczych i strategicznego myślenia. Jak podkreślił Starosta Waldemar Wysocki: tutaj nie ma przegranych, wszyscy są zwycięzcami.
Uczestnictwo w ruchu Olimpiad Specjalnych to również szansa na nowe przyjaźnie oraz włączenie się osób z niepełnosprawnością intelektualną w życie społeczności lokalnej.
Wyniki turnieju:
I miejsce – Piotr Rudnicki
II miejsce – Patryk Januszkiewicz
III miejsce – Marcin Wojtyra
IV miejsce – Karol Piętak
Wszystkim zawodnikom turnieju oraz trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

16-05-2018
Sierpień 2018