środa, 19 grudnia 2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA SZKÓŁ SPECJALNYCH W LEKKIEJ ATLETYCE.

Już po raz kolejny mieliśmy okazję gościć sportowców z 12 szkół na Mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół Specjalnych w Lekkiej Atletyce, które w tym roku odbyły się 24 maja 2018 r. na Stadionie Miejskim w Trzebnicy.
Jest to XXVII edycja tego wydarzenia, których organizatorem od czterech lat jest Polskie Towarzystwo Społeczno-Sportowe „Sprawni – Razem” oraz Stowarzyszenie „Troska” działające przy Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno- Wychowawczych w Trzebnicy. Uroczystego otwarcia dokonali - Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki oraz Sławomir Błażewski – Członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego.
W zawodach wzięli udział uczestnicy z ośrodków szkolno-wychowawczych reprezentujących miasta - Trzebnica, Oława, Dzierżoniów, Kąty Wrocławskie, Dobroszyce, Wrocław, Oleśnica, Wąsosz, Milicz, Szklary Górne, Środa Śląska. Na Stadionie Miejskim w Trzebnicy uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: biegi na różnych dystansach, skok w dal, pchnięcie kulą. Podczas Mistrzostw wyłonieni zostali zawodnicy, którzy będą reprezentować Dolny Śląsk w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce Szkół Specjalnych, które odbędą się w Krakowie w dniach 8 – 10 czerwca 2018 r.
Najlepsze wyniki spośród 24 reprezentantów Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek
Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy otrzymali:
I miejsce:
Estera Widuch - Dziewczęta młodsze - bieg na 800 metrów.
Wiktoria Kościkiewicz – Dziewczęta młodsze - skok w dal.
Rafał Frankowski – Chłopcy młodsi – skok w dal.
Wiktoria Adamska – Dziewczęta starsze – pchnięcie kulą.
II miejsce:
Patryk Muś – Chłopcy starsi – bieg na 400 metrów.
III miejsce:
Klaudia Kościkiewicz – Dziewczęta młodsze – bieg na 400 metrów.

Wszystkim biorącym udział w Mistrzostwach serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

28-05-2018
Grudzień 2018