Czwartek, 18 października 2018 r. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Od września bezpieczniej i szybciej do Barkowa!

Już od września bezpieczniej i szybciej pojedziemy drogą powiatową z miejscowości Kędzie do Barkowa (gm. Żmigród).
22 maja 2018 r. w siedzibie głównej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy Starosta Trzebnicki Pan Waldemar Wysocki podpisał umowa na przebudowę części drogi powiatowej nr 1323 D na odcinku od miejscowości Barkowo w stronę miejscowości Kędzie. Inwestycja została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych.
Ostatni III etap przebudowy drogi powiatowej obejmuje przebudowę drogi na odcinku 990 m. wraz z mijankami, zjazdami, poboczami z kruszywa łamanego oraz pracami odtworzeniowymi.
Wartość planowanych prac została oszacowana na kwotę 557 795,14 zł brutto.
Na realizację zadania Powiat Trzebnicki otrzymał dofinansowanie w wysokości 98 700 zł. Realizacja kolejnego już zadania inwestycyjnego potwierdza skuteczność działań obecnego Zarządu. Pomimo skromnych środków, w niespełna trzy lata zostanie zakończona tak bardzo oczekiwana inwestycja.

28-05-2018