Sobota, 15 grudnia 2018 r. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Nowa siedziba Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy

Zarząd Powiatu Trzebnickiego to organ wykonawczy Powiatu Trzebnickiego, do zadań którego należy m.in. gospodarowanie mieniem Powiatu.
Z ogromną satysfakcją pragnę Państwa poinformować, że wielomiesięczne starania Zarządu Powiatu Trzebnickiego, zmierzające do przejęcia nieruchomości należących do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, położonych w Trzebnicy przy ul. Łącznej i Wrocławskiej, zakończyły się sukcesem.
Z dniem 30 maja 2018 r. za zgodą Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka nieruchomości, których wartość szacunkowa wynosi ponad 1 mln zł, stały się własnością Powiatu Trzebnickiego.
To znakomita wiadomość również dla Zarządu Dróg Powiatowych, bowiem decyzją Zarządu Powiatu Trzebnickiego otrzymane nieruchomości stanowić będą nową siedzibę naszej jednostki organizacyjnej.
Należy podkreślić, że po raz pierwszy Zarząd Dróg Powiatowy będzie posiadał własną, a nie wynajętą bazę. W skład nowej siedziby wchodzą: budynek socjalno- biurowy, wiata na środki chemiczne, wiata – magazyn znaków, myjnia samochodowa, dźwignica dwustanowiskowa, urządzenie do wytwarzania solanki, które położone są na dwóch działkach o łącznej powierzchni 0, 7 ha.
O ważności podjętych decyzji świadczy fakt, że przy historycznym przejęciu majątku Skarbu Państwa uczestniczyli wszyscy członkowie Zarządu tj. Starosta Waldemar Wysocki, Wicestarosta Jerzy Trela, Etatowy Członek Zarządu Sławomir Błażewski oraz Członek Zarządu Daniel Buczak, utworzonego w ramach koalicji klubu „Skuteczni dla Rozwoju Marka Długozimy oraz Prawa i Sprawiedliwości.
Serdecznie dziękuję za tak cenny dla nas dar Panu Wojewodzie Pawłowi Hreniakowi oraz Panu Tomaszowi Strzelczykowi działającemu w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z rąk którego wraz Wicestarostą Jerzym Trelą przejęliśmy wskazany majątek.
Na zakończenie pozostaje tylko złożyć na ręce Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy życzenia racjonalnego wykorzystania nowej bazy i owocnej pracy na rzecz Powiatu Trzebnickiego oraz wszystkich jego mieszkańców.

Waldemar Wysocki
Starosta Trzebnicki