Wtorek, 11 grudnia 2018 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Odbiór chodnika w Kotowicach i Paniowicach.

W ramach programu Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Trzebnickiego, obecny Zarząd Powiatu Trzebnickiego w składzie: Waldemar Wysocki – Przewodniczący Zarządu, Jerzy Trela – Wiceprzewodniczący Zarządu, Sławomir Błażewski – Członek Zarządu oraz Daniel Buczak – Członek Zarządu, przy wsparciu Klubu Marka Długozimy „Skuteczni dla Rozwoju” oraz Klubu Prawa i Sprawiedliwości, dzięki konsekwentnym działaniom zrealizował drugi etap zadania związanego z budową chodników w miejscowości Kotowice i Paniowice w Gminie Oborniki Śląskie. Obecny Zarząd jako priorytet traktuje poprawę bezpieczeństwa na drogach, zarówno kierowców, jak i pieszych.

Zadanie wykonane zostało przy porozumieniu na wspólną realizację z Gminą Oborniki Śląskie, wzorem lat poprzednich, przy udziale finansowym 50/50. Wykonawcą zadania była firma Zakład Robót Budowlanych Wojciech Rapp z Czeszowa. Wartość odebranych robót wynosiła prawie 800 000 zł brutto. Przedmiotem inwestycji było wykonanie jednostronnego chodnika szerokości 2 m, o nawierzchni bitumicznej, wraz ze zjazdami oraz kanalizacją deszczową. Łącznie długość wybudowanego chodnika w dwóch miejscowościach w ramach umowy z wykonawcą robót to prawie pół kilometra.

W dniu 08.06.2018 r. dokonano odbioru inwestycji, przy którym obecni byli: Waldemar Wysocki – Starosta Powiatu Trzebnickiego, Sławomir Błażewski – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego, Andrzej Małkiewicz - Kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów z Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich, Sołtys miejscowości Kotowice – Barbara Konieczna, Sołtys miejscowości Paniowice – Joanna Musiał, Wojciech Rapp – Wykonawca, Zbigniew Rapp – kierownik budowy, Wiesław Sadłocha – Inspektor Nadzoru Inwestorskiego oraz Paweł Kaźmierczak – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy.

09-06-2018
Grudzień 2018