polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 04 lipca 2022 r. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
III Rodzinny Rajd Rowerowy

Tradycyjnie w drugą niedzielę czerwca, na trasie prowadzącej z powiatowej stolicy kolarstwa - Mikropolii Skotniki do urokliwego Starego Młyna w Kuźniczysku przejechał Skotnicki Rodzinny Rowerowy Rajd Uliczny. 
Ponad 150 uśmiechniętych zawodników przywitała piękna słoneczna i wręcz letnia pogoda. Rodzinny peleton za sprawą koszulek, w naszych narodowych biało czerwonych barwach, był doskonale widoczny i serdecznie witany na tej malowniczej trasie. Warto wspomnieć, że zawodnicy przejechali częścią trasy Zawonia – Czeszów, na której w 2013 roku odbywały się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowych ze zwycięstwem późniejszego Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego.
Tuż przed południem, pełni radości, zawodnicy dotarli do jednego z najbardziej urokliwych miejsc w Powiecie Trzebnickim – Starego Młyna w Kuźniczysku. Serdeczne przyjęcie gospodarzy Państwa Gryniuków połączone z prawdziwą ucztą kulinarną oraz licznymi atrakcjami dla dzieci sprawiły, że wszyscy czuli się tu i bawili znakomicie. Nie zawiedli również honorowi goście Panowie Waldemar Wysocki - Starosta Trzebnicki oraz Henryk Charucki – ojciec chrzestny wyścigu Korona Kocich Gór, którzy od początku wspierają tę społeczną inicjatywę
Skotnicki Rodzinny Rowerowy Rajd Uliczny „SRRRu” to wyjątkowy i bez wątpienia najlepszy rajd rodzinny w Powiecie Trzebnickim. Pamiątkowe zdjęcie uczestników rajdu jest najlepszym dowodem na to, że biorący w niej udział uczestniczy tworzą wspólnotę, do której warto i trzeba należeć.
Z całego serca gratuluję mieszkańcom Mikropolii Skotniki na czele z Panią sołtys Anną Stąporek i komandorem rajdu Grzegorzem Derelą, a także Państwu Ewelinie i Mariuszowi Gryniukom z Kuźniczyska za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tego rodzinnego święta.
Do zobaczenia za rok.

Robert Borczyk
Sekretarz Powiatu Trzebnickiego

15-06-2018
Szukaj w artykułach
Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31