Sobota, 22 września 2018 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Zarząd Powiatu Trzebnickiego wspiera osoby niepełnosprawne.
14 czerwca 2018 r. Reprezentanci Zarządu Powiatu Trzebnickiego dokonali uroczystego otwarcia parkingu i części spacerowo – rekreacyjnej przystosowanej dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 164 145,48 zł. Na realizację zadania Powiat pozyskał dotację w kwocie 81 394 zł. Nowy parking nie tylko poprawi walory estetyczne i infrastrukturę techniczną Domu Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy, ale przede wszystkim przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa podopiecznych oraz pracowników placówki. Zrealizowana inwestycja stanie się wizytówką ośrodka.
Warto nadmienić, że obecny Zarząd Powiatu Trzebnickiego utworzony w ramach koalicji Klubów „Skuteczni dla Rozwoju” Marka Długozimy oraz „Prawa i Sprawiedliwość” za priorytet swych działań przyjął dbałość o polepszenie warunków osób niepełnosprawnych w Powiecie Trzebnickim. Realizacja tak ważnego priorytetu pozwala na wyrównywanie szans i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych, jak również realizacja zamierzeń, rozwijanie pasji i pomoc w spełnieniu marzeń.
Do przykładów wsparcia należą również liczne wydarzenia, które odbywają się w naszym Powiecie. Do jednego z nich należą Obornickie Spotkanie z Przygodą. Wymienione Spotkania pozwalają na integracje uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Trzebnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy z Obornik Śląskich oraz innych ośrodków Powiatowych, w których mogą zaprezentować i przedstawić swoje osiągnięcia.

19-06-2018
Wrzesień 2018