Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Jubileusz 15-lecia istnienia Żmigrodzkiego Chóru Parafialnego „Magnificat”.

„Śpiew jest głosem Kościoła, niezbędną częścią jego uroczystości, czyni piękną nawet pustynię, daje zajęcie Aniołom, jest duchową ozdobą niebiańskiej republiki’’. – Św. Bazyli Wielki.

W sobotę, 16 czerwca 2018 roku odbyły się główne obchody Jubileuszu 15-lecia istnienia Żmigrodzkiego Chóru Parafialnego „Magnificat”.

Centralnym punktem uroczystości był koncert Jubileuszowy, który rozpoczął się godz.17.00 w Kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Żmigrodzie. Wydarzeniu tym uczestniczył Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki, który wręczył Pani Agnieszce Kret – Dyrygentowi Chóru oraz pozostałym Jubilatom list gratulacyjny oraz Medal Starosty za dbałość o lokalną kulturę i tradycję, a także za zasługi w propagowaniu śpiewu chóralnego. Jak podkreślił Starosta, jubileusz jest niezwykłym wydarzeniem stanowiącym doskonałą okazję do wyznaczenia nowych celów, zadań oraz realizacji kolejnych planów i zamierzeń, a praca i pasja chóru chroni od zapomnienia rodzimą kulturę, budując jakże istotną tożsamość lokalną.
Wieloletnia, aktywna działalność Parafialnego Chóru "Magnificat” w znakomity sposób przyczyniła się do popularyzacji bogatej tradycji Naszego Regionu, Naszego Miasta, Naszej Gminy, Naszej Małej Ojczyzny. Jeszcze raz gratulujemy pięknego jubileuszu.

20-06-2018
Luty 2019