Piątek, 21 września 2018 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Kolejna inwestycja w Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie!

W dniu wczorajszym, dzięki inicjatywie Zarządu Powiatu Trzebnickiego, podpisana została umowa o dofinansowanie projektu na modernizację budynku Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie. Kwota ponad dwóch milionów złotych zostanie przeznaczona na wymianę źródła ciepła, instalacji elektrycznej, docieplenie budynku, wymianę okien oraz wentylacji. Inwestycja ta przyczyni się do poprawy komfortu nauki uczniów, jak również zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w regionie poprzez wprowadzenie proekologicznych rozwiązań.

Warto podkreślić, że jest to już kolejna inwestycja w szkołę żmigrodzką obecnego Zarządu. W kwietniu tego roku w ramach projektu "Zawodowa przyszłość w rękach specjalistów z Doliny Baryczy" przedstawiciele Zarządu podjęli decyzję o rozbudowie budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Żmigrodzie i wybudowanie nowej pracowni na potrzeby uruchomienia nowego kierunku kształcenia - technik żywienia i usług gastronomicznych.

Inwestycja w młodzież jest inwestycją w naszą przyszłość, dlatego jednym z priorytetów i jednym z głównych ośrodków działalności obecnego Zarządu jest inwestycja w oświatę i możliwości rozwoju dzieci i młodzieży. Przy współpracy z klubem Marka Długozimy "Skuteczni dla rozwoju" oraz klubem Prawa i Sprawiedliwości, Zarząd Powiatu Trzebnickiego w składzie: Przewodniczący Zarządu Waldemar Wysocki, Wiceprzewodniczący Jerzy Trela oraz Członkowie Zarządu: Sławomir Błażewski i Daniel Buczak, ma możliwość podejmowania działań w celu ciągłego doskonalenia procesów kształcenia oraz konkurencyjności Powiatowych placówek oświatowych.

29-06-2018
Wrzesień 2018