Czwartek, 18 października 2018 r. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Odbiór częściowy pracowni gastronomicznej w Powiatowym Zespole Szkół w Żmigrodzie

Inwestycja w młodzież jest inwestycją w naszą przyszłość, dlatego jednym z priorytetów i jednym z głównych ośrodków działalności obecnego Zarządu Powiatu Trzebnickiego, utworzonego w ramach koalicji klubu Marka Długozimy „Skuteczni dla Rozwoju” oraz klubu Prawa i Sprawiedliwości, jest inwestycja w oświatę i możliwości rozwoju dzieci i młodzieży. W kwietniu tego roku w ramach projektu "Zawodowa przyszłość w rękach specjalistów z Doliny Baryczy" przedstawiciele Zarządu podjęli decyzję o rozbudowie budynku Powiatowego Zespołu Szkół im. Św. Jana Pawła II w Żmigrodzie i wybudowanie nowej pracowni gastronomicznej na potrzeby dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku. Już we wrześniu bowiem zostanie uruchomiony nowy kierunek kształcenia - Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczniowie będą korzystać z pracowni gastronomicznej z profesjonalnym i nowoczesnym wyposażeniem, które spełniają najwyższe standardy w tej branży.
Nie jest to jedyna inwestycja w szkołę w Żmigrodzie. Dzięki inicjatywie obecnego Zarządu, kwota ponad dwóch milionów złotych została przeznaczona na modernizację budynku, wymianę źródła ciepła, instalacji elektrycznej, docieplenie, wymianę okien oraz wentylacji. Inwestycja ta przyczyni się do poprawy komfortu nauki uczniów, jak również zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w regionie poprzez wprowadzenie proekologicznych rozwiązań.

W dniu dzisiejszym, 1 sierpnia 2018 r., odbył się odbiór częściowy prac związanych z rozbudową budynku na cele edukacyjne, w którym uczestniczył Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki, Wicestarosta Jerzy Trela, Pani Katarzyna Lech i Anna Mądra Kras - Dyrektorki Powiatowego Zespołu Szkół im. Św. Jana Pawła II w Żmigrodzie, Pani Małgorzata Kuźnik – Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół im. Św. Jana Pawła II w Żmigrodzie, wykonawca oraz pracownicy Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

01-08-2018