Niedziela, 16 czerwca 2019 r. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Lekcja historii poświęconej 100- leciu odzyskania przez Naszą Ojczyznę Niepodległości w Powiatowym Zespole Szkół w Obornikach Śląskich

„… Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości…” Ignacy Paderewski

10 października mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii poświęconej 100- leciu odzyskania przez Naszą Ojczyznę Niepodległości, na którą zaprosiła nas młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich.
Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki pogratulował dyrekcji oraz młodzieży pięknej inicjatywy, podkreślając tym samym jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy w tamtych czasach oddali życie za swój kraj, za ojczyznę. Niech ta chwila zadumy i przystanek na stacji „Wolność”, będą odrobionym zadaniem lekcji patriotyzmu.
W tym dniu uczniowie z klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Całą uroczystość zwieńczył program artystyczny ukazujący zarys dziejów Polski na przełomie minionego wieku od 1918 do czasów współczesnych. Niezwykła lekcja historii to niesamowita podróż w przeszłość, na którą warto było się wybrać, pokazała młodym ludziom, jak wielkie mogą być pragnienia w dążeniu do wolności.
O podsumowanie występów poproszony został przez społeczność uczniowską Dolnośląski Kurator Oświaty – Pan Roman Kowalczyk, który podkreśli, że niepodległość nie jest dana nam raz na zawsze, trzeba jej czujnie strzec i bronić, bowiem to, co dla wielu pokoleń naszych przodków było marzeniem, dla nas stało się codziennością i zwykłym obyczajem.

16-10-2018
Czerwiec 2019