Niedziela, 16 czerwca 2019 r. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
I spotkanie z Sołtysami Gmin Powiatu Trzebnickiego
 Rozwój „Naszych Małych Ojczyzn” uzależniony jest w dużej mierze od aktywności społeczności lokalnej już na etapie Sołectwa. Niekwestionowanym liderem Sołectwa jest jej Sołtys.
W dniach 8 – 10 kwietnia 2019 r. w gościnne progi Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przybyli liderzy jednostek pomocniczych ze wszystkich gmin Powiatu Trzebnickiego wraz z gośćmi szczególnymi: Burmistrzem Gminy Żmigród Panem Robert Lewandowskim, Burmistrzem Gminy Prusice Panem Igorem Bandrowiczem, Wójtem Gminy Wisznia Mała Panem Jakubem Bronowickim, Wiceburmistrzem Gminy Oborniki Śląskie Panem Henrykiem Cymermanem, Wójtem Gminy Zawonia Panią Agnieszką Werstą a także członkiem Zarządu Powiatu Trzebnickiego Panią Sławomirą Misiurą – Hermann i Przewodniczącym Rady Powiatu Trzebnickiego Panem Robertem Adachem.

Pani Starosta Małgorzata Matusiak, która serdecznie powitała przybyłych na I w historii Powiatu Trzebnickiego spotkaniu z Sołtysami, pogratulowała Sołtysom objęcia tej zaszczytnej funkcji.
Doceniając rolę Sołtysa w rozwój lokalnych społeczności zapewniła, że Zarząd Powiatu Trzebnickiego, jako kolegialny organ wykonawczy Powiatu Trzebnickiego realizuje politykę dialogu i zrównoważonego rozwoju każdej z gmin Powiatu Trzebnickiego.
Zdecydowanie podkreśliła, że Zarząd ze zrozumieniem podchodzi do konieczności zaspokojenia potrzeb mieszkańców żyjących nie tylko w dużych miejscowościach, ale i tych najmniejszych.
Wspólnie z Wicestarostą Panem Grzegorzem Terebunem złożyli deklarację, że priorytetem obecnego Zarządu jest wsłuchanie się w oczekiwania mieszkańców i ich realizację w partnerstwie i na miarę dostępnych możliwości finansowych Powiatu.
Zaproszeni goście z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia Pana Jakuba Wilka – prawnika i administratywisty, którego tematem było „Płaszczyzny współpracy sołectwa z powiatem”.

Wystąpienia Naczelników Starostwa Powiatowego w Trzebnicy oraz Dyrektorów Jednostek Organizacyjnych Powiatu Trzebnickiego dały możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną Starostwa Powiatowego w Trzebnicy oraz zakresem działań Jednostek Organizacyjnych Powiatu Trzebnickiego.
Panel dyskusyjny pozwolił na wsłuchanie się w problemy oraz poznanie oczekiwań mieszkańców sołectw Gmin Powiatu Trzebnickiego.

15-04-2019
Czerwiec 2019