polski angielski niemiecki
Piątek, 02 czerwca 2023 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Warsztaty w Marcinowie z Tworzenia Gier terenowych - Wypraw odkrywców w gminie Trzebnica

Warsztaty w Marcinowie z Tworzenia Gier terenowych - Wypraw odkrywców w gminie Trzebnica

 

 

Zapraszamy przede wszystkim liderów lokalnych i członków Grup Odnowy Wsi, miłośników i pasjonatów swoich miejscowości na warsztaty z tworzenia Wypraw Odkrywców – innowacyjnej gry terenowej w Gminie Trzebnica w Muzeum Ludowym w Marcinowie w dniu 17 listopada br. (czwartek) w godz. 15.00 – 20.00.

 

WARSZTATY PROWADZI: KRZYSZTOF SZUSTKA – MODERATOR ODNOWY WSI, TRENER QUESTINGU

 

Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady i metodykę tworzenia gier terenowych – Wypraw Odkrywców oraz wspólnie zostanie wypracowana Wyprawa po Muzeum Ludowym w Marcinowie.

 

Trzecia z wypraw terenowych organizowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich będzie inną wyprawą, niż dotychczasowe na terenie Gminy Oborniki Śląskie i Gminy Prusice. Będzie to gra innowacyjna i bardzo ciekawa wyprawa, a można nawet powiedzieć, że pierwsza wyprawa tego rodzaju w Polsce po Muzeum, i to naszym Muzeum Ludowym w Marcinowie.

Wyprawa Odkrywców jest to metoda czynnej edukacji polegająca na tworzeniu wyprawy tzw. gry terenowej, czyli tras lub ścieżek „spacerowych”, które prezentują historię lub przyrodę miejscowości bądź okolicznych atrakcji przyrodniczo-kulturowych, dając możliwość na lepsze poznanie miejsca zamieszkania. Uczestnik Wyprawy otrzymuje Kartę Wyprawy Odkrywców, składającą się przeważnie z mapy i wskazówek (napisanych wierszem), które w sposób edukacyjny prowadzą po miejscowości prezentując najciekawsze jego walory. Nagrodą w Wyprawie jest znalezienie ukrytego Skarbu, do którego prowadzą różne wskazówki, które uczestnik Wyprawy musi po drodze odgadnąć. Wyprawy mogą być piesze ale również rowerowe, konne i kajakowe a także mogą mieć różną tematykę tj. historyczną, przyrodniczą, krajoznawczą itp.

 

Zapewniamy materiały warsztatowe i drobny poczęstunek. Dojazd uczestników we własnym zakresie.

 

Ilość miejsc ograniczona. W warsztatach może wziąć udział do 25 osób. Zainteresowani są proszeni o kontakt z Dorotą Leń 609 141 335 lub e-mailowo dorotalgd@wp.pl .

 

 

W tym miejscu podkreślę, że warto długo nie czekać z zapisaniem się na warsztaty. Spotkania zarówno w Gminie Oborniki Śląskie, jak i w Gminie Prusice cieszyły się  bardzo wielkim zainteresowaniem mieszkańców.

Do Marcinowa zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Gminy Trzebnica, a także członków działających Stowarzyszeń na terenie Gminy, ale nie tylko bo także wszystkich zainteresowanych z całego powiatu, którzy chcą wziąć udział w pierwszej innowacyjnej grze terenowej po Muzeum.

 

Więcej informacji o warsztatach można znaleźć tutaj:http://wyprawyodkrywcow.pl/article,pl,17,jak_tworzyc_wyprawy_odkrywcow.html

 

Warsztaty w Marcinowie to kolejne takie warsztaty na terenie obszaru naszego LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich. Podkreślamy, że nie warto długo czekać, gdyż kolejne wyprawy terenowe odbędą się dopiero w I kwartale 2012 roku (Gmina Zawonia, Gmina Wisznia Mała i Powiat Trzebnicki)

 

Bardzo serdecznie zapraszamy!!!

umieścił: E.P.

 

 

16-11-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30