Niedziela, 16 czerwca 2019 r. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Gala z okazji XX -lecia Powiatu Trzebnickiego
10 czerwca 2019 r. zapisze się w kronice wydarzeń Powiatu Trzebnickiego w sposób szczególny.

Do urokliwie położonego kompleksu Miłocin (Pierwoszów w gm. Wisznia Mała) przybyli reprezentanci powiatowej wspólnoty samorządowej, aby razem uczcić 20 lecie powołania Powiatu Trzebnickiego.
 Uroczystości zaszczycili swą obecnością wyjątkowi goście: Paweł Hreniak, Wojewoda Dolnośląski, Profesor Leon Kieres, Sędzią Trybunału Konstytucyjnego, Marek Łapiński były Marszałek Województwa Dolnośląskiego, poseł ziemi trzebnickiej oraz

Tytus Czartoryski Radny Województwa Dolnośląskiego. Ponadto starostowie i włodarze sąsiednich Powiatów oraz gmin, obecni i poprzedni burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu trzebnickiego, przewodniczący rad, komendanci PSP i Policji, kierownicy służb i inspekcji, przedstawiciele duchowieństwa z Dziekanem ks. Jerzym Olszówką na czele, społecznicy, przedsiębiorcy.

Jubileusz rozpoczęły okolicznościowe przemówienia: Małgorzaty Matusiak, Starosty Powiatu Trzebnickiego; Roberta Adacha, Przewodniczącego Rady Powiatu Trzebnickiego; Pawła Hreniaka, Wojewody Dolnośląskiego. Wszyscy zabierający głos podkreślali wyjątkowość wspólnoty, jaką tworzą mieszkańcy Powiatu Trzebnickiego. Wykład Profesora Leona Kieresa, wybitnego prawnika, wskazał uczestnikom Gali genezę reformy samorządowej w tym powstania powiatów.

Życzenia przesłane z serca Górnego Śląska przez Profesora Jerzego Buzka oraz list od Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego podkreśliły wyjątkowość obchodów XX lecia Powiatu Trzebnickiego.

Wymiaru symbolicznego nadało uroczystości wręczenie po raz pierwszy w historii Powiatu Tytułu Honorowego „Za zasługi dla rozwoju Powiatu Trzebnickiego”. Akt odebrało ośmiu zasłużonych: Zdzisław Średniawski, Stanisław Moik, Paweł Misiorek, Jan Hurkot, Andrzej Faraniec, Marek Łapiński, Marek Koliński, Henryk Jacukowicz którym Rada Powiatu Trzebnickiego przyznała tytuł na IX sesji w dniu 7 czerwca 2019 r.

Kolejnym ważnym elementem Jubileuszu było uhonorowanie wszystkich radnych ostatnich sześciu kadencji pamiątkowymi statuetkami oraz listami gratulacyjnymi, wręczonymi przez Starostę, Wicestarostę oraz Przewodniczącego Rady

Wspaniała atmosfera, wyjątkowa oprawa oraz obecność znamienitych gości sprawiły, że Gala z okazji XX-lecia Powiatu Trzebnickiego pozostanie w naszej pamięci, jako wydarzenie nadzwyczajne, w szczególny sposób podkreślające znaczenie samorządu terytorialnego.

12-06-2019
Czerwiec 2019