polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 01 czerwca 2020 r. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
I Powiatowe Forum Pedagogiczne

I Powiatowe Forum Pedagogiczne, które odbyło się w dniu 8 października 2019 r. otworzyło nowy rozdział na karcie powiatowej oświaty.

Organizacja wydarzenia była doskonałą okazją do stworzenia unikalnej platformy wymiany doświadczeń, osiągnięć w systemach nauczania, rozwoju i komunikacji.
Złożoność oraz wielowymiarowość zagadnień dotyczących kształcenia
i wychowania jest jednym z głównych założeń współczesnego systemu edukacji, dlatego podczas wydarzenia uczestnicy wysłuchali interesujących prelekcji dotyczących komunikacji oraz kreowania wizerunku placówki oraz nauczyciela.
Było to pierwsze wspólne spotkanie, rozpoczynające cykl wydarzeń związanych z rozwojem edukacji, oświaty a przede wszystkim z rozwojem zawodowym nauczycieli.

Stanowiło także doskonałą okazję do podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za wkład w rozwój i kształtowanie postaw młodego pokolenia, które jest na etapie budowania swojej przyszłości.

Starosta Małgorzata Matusiak, pomysłodawczyni organizacji wydarzenia, wieloletni dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, zwróciła się do nauczycieli z wyrazami szacunku i wdzięczności, dziękując uczestnikom za przybycie, ale przede wszystkim za pracę i zaangażowanie w rozwój młodzieży.
Podkreśliła, że podejmowane działania ukierunkowane są w sposób, który zapewni, że nasze szkoły będą w czołówce szkół Dolnego Śląska.
Wicestarosta Grzegorz Terebun podziękował uczestnikom za przybycie i zwrócił uwagę na jeden z najważniejszych aspektów pracy zawodowej oraz współpracy- na dialog jako czynnik bez którego nie można się rozwijać i uczyć rozwoju innych.
Wicestarosta dodał, że jest to pierwszy tego rodzaju w historii Powiatu Trzebnickiego panel, który pozwoli na wymianę doświadczeń, ale stanie się wydarzeniem, które dostarczy narzędzi niezbędnych do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia poprzez rozwój zawodowy.


 

 


 

22-10-2019
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30