polski angielski niemiecki
Sobota, 18 stycznia 2020 r. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI HISTORII. SYBIRACY
Pierwsze powiatowe spotkanie ze świadkami historii, z Sybirakami z pewnością zapisze się na kartach historii najważniejszych wydarzeń powiatu trzebnickiego.
17 września 2019 r. w ramach Światowego Dnia Sybiraka,  podczas spotkań starosty Małgorzaty Matusiak z Sybirakami mieszkającymi w powiecie trzebnickim zapadła decyzja o organizacji wydarzenia o charakterze powiatowym  dedykowanego Sybirakom. 

28 października 2019 r. spotkaliśmy się w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy ze świadkami tak ciężkiej dla naszego Narodu Historii. Wydarzenie było doskonałą okazją aby oddać hołd Sybirakom  za to, że pomimo ciężkiego losu, który Ich spotkał, wierzyli, a słowo Polska dodawało sił, aby przetrwać zesłanie i marzyć o powrocie i życiu w wolnej Ojczyźnie. Jak powiedziała starosta Małgorzata Matusiak - to właśnie naszym obowiązkiem jest zapewnienie godnych warunków życia mieszkańcom, a szczególną troską otaczać osoby, których drogę życia wbrew ich woli wyznaczyły skutki II Wojny Światowej. Oddawać  należny szacunek i pielęgnować pamięć  o trudnej  historii naszych rodaków.  Naszym obowiązkiem jest też pamięć o tych, dla których Sybir stał się ostatnim miejscem życia. W spotkaniu uczestniczyli Sybiracy mieszkający w Powiecie Trzebnickim a także Sybiracy z Wrocławia, Oleśnicy, Oławy, Środy Śląskiej, którym bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i czynne uczestnictwo w wydarzeniu. Wydarzenie było doskonałą lekcją historii dla wszystkich uczestników, a w szczególności dla młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkól nr 1 w Trzebnicy, która również  wzięła udział w spotkaniu. 

Dzieje Narodu Polskiego to dla nas nie tylko historia, jak okrutny może być los Narodu, którego wolność odebrali wrogowie. Spotkanie ze świadkami historii, którym Sybir zabrał młodość a często i dzieciństwo, to najlepsza lekcja szacunku dla naszych rodaków.31-10-2019
Szukaj w artykułach
Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31