Niedziela, 05 kwietnia 2020 r. Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego
Oświadczenie

Warto również przypomnieć, że największa darowizna dla Gminy Trzebnica od Powiatu Trzebnickiego była wtedy, gdy funkcję Starosty pełnił obecny Przewodniczący Rady Powiatu Robert Adach. To wtedy przekazano Gminie nieodpłatnie 8 działek o powierzchni ok. 5,8 ha wraz budynkiem obecnej Szkoły Muzycznej o wartości ponad 4,7 mln zł.

Powyższe fakty potwierdzają, że niesprawiedliwe i nieprawdziwe jest twierdzenie, iż Powiat Trzebnicki nie współpracował i nie chce współpracować z Gminą Trzebnica. Współpraca ze wszystkimi Gminami naszego powiatu to najważniejszy priorytet obecnego Zarządu. Wspólnie z Gminami realizujemy wiele projektów. W Gminie Trzebnica podjęta została współpraca w zakresie wspomnianej już ścieżki rowerowej. Wspólnymi siłami przy współfinansowaniu Gminy Trzebnica zrealizowaliśmy budowę chodnika w miejscowości Domanowice. Przebudowana została również droga powiatowa na odcinku Domanowice – Ujeździec Wielki na długości 1 665 m., a koszt inwestycji to 1 730 344,33 zł. Oprócz tego stale powstaje wiele innych inicjatyw, które potwierdzają wolę współpracy wpływającej zarówno na rozwój Powiatu, jak i Gminy Trzebnica.

Zarząd Powiatu Trzebnickiego we wrześniu 2019 r. złożył wiosek do NFOŚ o dofinansowanie adaptacji dotychczas niezagospodarowanych pomieszczeń w budynku Starostwa przy ul. Leśnej. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na przebudowę budynku Starostwa oraz odpowiednie dostosowanie infrastruktury dla osób niepełnosprawnych. Większość usług Starostwa zostanie skoncentrowana w budynku przy ul. Leśnej, dlatego też konieczna jest rozbudowa parkingu. Po południu korzystać z niego będą mieszkańcy Trzebnicy.

Wszystkie powyższe informacje i argumenty nie mają charakteru politycznego i już raz zostały zawarte w odpowiedzi z dnia 28 listopada 2019 r. do Burmistrza Gminy Trzebnica na pismo, w którym Gmina Trzebnica zwraca się o nieodpłatne przekazanie przez Powiat Trzebnicki działki pod budowę nowej sali do ćwiczeń i prób dla uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej wraz z salą koncertową. Dlatego nieprawdą jest twierdzenie Burmistrza Marka Długozimy, że pomysł rozbudowy parkingu pojawił się dopiero po złożonym przez niego wniosku i jest formą odmowy współpracy między jednostkami. Należy też zauważyć, że podczas spotkania Burmistrz Marek Długozima stwierdził, że Gmina Trzebnica ma nieruchomość, na której będzie mogła wybudować salę do ćwiczeń i prób.

Podsumowując wspomniane powyżej fakty Zarząd Powiatu Trzebnickiego stanowczo nie zgadza się z wielokrotnie przedstawianymi w sposób nieprawdziwy informacjami, sprzeciwia się stosowaniu manipulacji poprzez włączanie w polemikę dobra dzieci i młodzieży, stosowaniu personalnej gry politycznej prowadzonej przez Burmistrza Gminy Trzebnica i jednocześnie oświadcza, że jest zainteresowany współpracą ze wszystkimi partnerami, a podejmowane decyzje i działania poparte są konsultacjami merytorycznymi i nastawione są na dobro każdego Mieszkańca Powiatu Trzebnickiego.

15-02-2020
Kwiecień 2020