polski angielski niemiecki
środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Przygotowania do ewentualnego przekształcenia trzebnickiego szpitala

Ustawa o działalności leczniczej, która weszła w życie 1 lipca bieżącego roku nakłada, między innymi, na powiaty odpowiedzialność za wyniki finansowe  prowadzonych przez siebie szpitali. W związku z tym Starosta trzebnicki Robert Adach i Dyrektor Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy Edward Puchała rozważają różne warianty funkcjonowania szpitala po wejściu w życie ustawy, w tym również wariant przekształcenia  szpitala w spółkę kapitałową, w której 100% udziałowcem będzie Powiat Trzebnicki.

W dniu wczorajszym obaj panowie uczestniczyli w seminarium organizowanym w Poznaniu pod patronatem Marszałka województwa wielkopolskiego na temat: „Przekształcenia samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej – szansa czy zagrożenie”. W seminarium wzięli również udział: Wice Starosta – Arkadiusz Poprawa, Radca Prawny – Małgorzata Smyk, Pełnomocnik ds. Zdrowia – Dobrosława Dzierzgowska – Herman.

Podczas seminarium omówione zostały prawne i ekonomiczne aspekty przekształcenia samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego – z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjne. Rozmowy  podczas panelu dyskusyjnego pozwoliły na uzyskanie odpowiedzi na wiele nurtujących nas wątpliwości.

Informacje na temat funkcjonowania naszych szpitali w kontekście zapisów ustawy o działalności leczniczej przekazywać będę Państwu na bieżąco.

 

 

Opracowała:

Dobrosława Dzierzgowska – Herman

Pełnomocnik ds. Zdrowia

umieścił: E.P.

28-11-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28