Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Samorządy dla Szpitala

Samorządowcy gmin powiatu podjęli decyzję o włączeniu się w akcję pomocy. Dzięki wspólnym działaniom i zgodnie z opracowanym zapotrzebowaniem szpitala zostanie zakupiony sprzęt medyczny o wartości przekraczającej 350 tysięcy złotych. Zakupione zostaną respiratory stacjonarne, kardiomonitory, stacje dokujące oraz pompy infuzyjne. Zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, to kolejne realne działania Powiatu Trzebnickiego w pakiecie POMOCY DLA SZPITALA.

- Podejmowane działania niosą realną pomoc. Bez niepokrytych obietnic, czy pustych, niczym niepopartych słów. To nie jest czas na rywalizację, nieporozumienia, walkę o to, kto da więcej. Teraz wszyscy musimy wznieść się ponad podziały i tak jak mieszkańcy pokazują wspólne działania i społeczne inicjatywy, samorządowcy powinni działać razem, bo wtedy można zrobić zdecydowanie więcej- mówi Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego Grzegorz Terebun i dodaje - To dla nas wszystkich trudny okres, dlatego apeluję, skupmy się na tym, co najważniejsze. Dążmy do partnerskiej współpracy, służymy pomocą wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Zarząd Powiatu Trzebnickiego przygotował uchwałę dotyczącą zakupu respiratora przez Powiat Trzebnicki.
02-04-2020
Czerwiec 2020