polski angielski niemiecki
Sobota, 23 września 2023 r. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wyniki Naboru do Etno Zespołu

    Przesłuchania wokalistów do Zespołu Powiatowego Etno-Pop już za nami. Początkowo, z racji niszowego charakteru muzyki, jaką jest muzyka etniczna/ludowa, istniały obawy, czy nabór do zespołu będzie cieszył się zainteresowaniem młodzieży. Szczególnie licznie, chętni pojawili się na castingach w Obornikach Śląskich, oraz w Trzebnicy.

   Znaczną większość kandydatów stanowiła płeć żeńska. Prawie wszyscy spośród osób zakwalifikowanych, to uczniowie w wieku licealnym. Tematykę opisującą muzyczną koncepcję zespołu, krótko omówiła Barbara Ulatowska – która w dalszej części spotkania odpowiadała również na pytania zadawane przez przybyłą młodzież. Następnie kandydaci, którzy zdecydowali się na udział w castingu, mieli możliwość zapisania się na listę osób chętnych. Zapisów dokonywał Robert Woźniak, sekretarz oraz członek jury. W drugiej części każdego z castingów, prowadząca – Barbara Ulatowska przeprowadziła krótkie przesłuchanie, sprawdzające słuch muzyczny kandydatów. Głównym zadaniem było powtórzenie po prowadzącej  wskazanych przez nią dźwięków. Niektórzy skorzystali również z możliwości wykonania przez siebie dowolnego utworu (wokalnie). Kryterium wyboru był dobry słuch muzyczny, ale brano również pod uwagę dykcję oraz siłę głosu. Spośród chętnych, jury wyłoniło i zakwalifikowało do zespołu 10 osób; w tym 9 dziewcząt i 1-go chłopaka.

   Ogólne wrażenia po przesłuchaniach są jak najbardziej pozytywne i spodziewamy się owocnej współpracy z wybraną poprzez castingi grupą. Są to osoby młode i zdolne, co z pewnością wprowadzi do zespołu wiele życia i spontaniczności. Pierwsze spotkania Zespołu Powiatowego Etno-Pop przewidywane są na początku stycznia.

 

Barbara Ulatowska

 Lista osób przyjętych do Powiatowego Zespołu Etno POP

1.    Jan    Walas
2.    Karolina    Pieczątkiewicz
3.    Weronika    Urbanowicz
4.    Sylwia    Saladra
5.    Angelika    Klusek
6.    Dominika    Sowa
7.    Karolina    Brzoza
8.    Magdalena    Kozicka
9.    Ada    Adach
10.    Patrycja    Stasik

Serdecznie gratulujemy osobom, które zostały wybrane do zespołu, pozostałym uczestnikom Castingu serdecznie dziękujemy.

Zajęcia rozpoczną się od stycznia 2012 r. , skontaktujemy się z Państwem przed pierwszymi zajęciami.

 

01-12-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30