polski angielski niemiecki
środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Relacja z konkursu historycznego

W sobotę 19 listopada 2011 r. w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim odbył się IV Wojewódzki Konkurs Integracyjny Wiedzy o Starożytnej Grecji zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych ''Pomóżmy Im" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej SPiON w Lewinie Brzeskim. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Opolskiego a medialny Nowa Trybuna Opolska. Przywitania uczestników konkursu i zaproszonych gości w imieniu organizatorów dokonał prezes stowarzyszenia Robert Laszuk.

Muszę przyznać, iż do Lewina jechaliśmy z nadzieją na dobry wynik. Mnie osobiście emocje udzieliły się przed samym rozpoczęciem konkursu, które najsilniejsze były przed losowaniem I rundy pytań eliminacyjnych. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10. Uczestników zapoznano z regulaminem i punktacją. W konkursie brało udział 20 drużyn z województw opolskiego i dolnośląskiego, m. in. z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniowie szkół gimnazjalnych. Rywalizacja była tak zacięta, iż po części  teoretycznej i praktycznej zarządzono dogrywkę, do której zakwalifikowało się 8 drużyn z kompletem punktów. Zwycięzcę wyłoniono po kolejnej rundzie pytań zarządzonych przez jury. Zwyciężyła drużyna WTZ Ostoja z Wrocławia. Nasza ekipa reprezentująca WTZ Trzebnica w składzie Marta Wojtaszek, Artur Kurek oraz Adrian Pietraszek zajęła 4 miejsce. Pomimo, że lokata ta jest uważana przez sportowców za najgorszą, byliśmy z niej zadowoleni, gdyż odpaść po walce to nie wstyd.

Konkurs okazał się bardzo fajną zabawą, która nauczyła nas współpracy w grupie.
Z Lewina Brzeskiego wracaliśmy już rozluźnieni i weseli. Uważam, iż trud włożony w przygotowania do konkursu nie poszedł na marne. Staraliśmy się jak najlepiej i godnie reprezentowaliśmy nasze Warsztaty.

 

 

Relacjonował Adrian Pietraszek- uczestnik WTZ

umieścił: E.P.

04-12-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28