Poniedziałek, 24 lipca 2017 r. Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Sierżant uśmiech u pierwszoklasistów

Policjanci w powiecie trzebnickim wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej rozpoczęli spotkania z najmłodszymi w szkołach podstawowych w powiecie trzebnickim. Dzieci podczas prelekcji zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Otrzymali również, specjalnie przygotowane dla nich, kolorowe książeczki edukacyjne pn. „Sierżant Uśmiech”, które zakupione zostały przez lokalne samorządy.

Już pierwsze pogadanki odbyły się w na trenie gminy Prusice i Oborniki Śląskie i w Trzebnicy min. w Szkole Podstawowej nr. 3 i oraz w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych.

W inauguracyjnym spotkaniu w SP nr. 3 mni. uczestniczyli z ramienia Urzędu Miasta Trzebnicy dyrektor Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych w Trzebnicy Jerzy Trela, oraz Wiesława Kucięba i insp.Maciej Kucharski Komendant KPP w Trzebnicy.

W trakcie spotkań - pogadanek już 100- tka pierwszoklasistów otrzymała książeczki.

W Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych z dziećmi osobiście spotkał się Starosta Robert Adach, Wiesława Kucięba i insp.Maciej Kucharski Komendant KPP w Trzebnicy. W trakcie spotkania tradycyjnie przeczytano i omówiono  książeczkę. Dzieci korzystając z okazji zadawały gościom pytania dot. bezpieczeństwa, poruszania się po drogach, na rowerze itp.

Książeczka pn. „Sierżant Uśmiech” powstała dzięki współpracy powiatowej policji z Panią Wiesławą Kuciębą. Dzięki powstałej koalicji na rzecz bezpieczeństwa z przedstawicielami urzędu miast i gmin powiatu trzebnickiego, starostwa powiatowego, straży miejskiej, policji, szkół podstawowych i przedszkoli doszło do realizacji programu prewencyjnego, którym zostanie objętych ponad 2, 5 tyś. przedszkolaków i pierwszoklasistów.

Informacji w sprawie udziela:

Oficer Prasowy KPP w Trzebnicy

asp. sztab. Iwona Mazur