polski angielski niemiecki
Wtorek, 15 października 2019 r. Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Sierżant uśmiech u pierwszoklasistów

 

 

Sierżant uśmiech u pierwszoklasistów   

 

 

 

   
Policjanci w powiecie trzebnickim wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej rozpoczęli spotkania z najmłodszymi w szkołach podstawowych w powiecie trzebnickim. Dzieci podczas prelekcji zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Otrzymali również, specjalnie przygotowane dla nich, kolorowe książeczki edukacyjne pn. „Sierżant Uśmiech”, które zakupione zostały przez lokalne samorządy.

Już pierwsze pogadanki odbyły się w na trenie gminy Prusice i Oborniki Śląskie i w Trzebnicy min. w Szkole Podstawowej nr. 3 i oraz w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych.

W inauguracyjnym spotkaniu w SP nr. 3 mni. uczestniczyli z ramienia Urzędu Miasta Trzebnicy dyrektor Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych w Trzebnicy Jerzy Trela, oraz Wiesława Kucięba i insp.Maciej Kucharski Komendant KPP w Trzebnicy.

W trakcie spotkań - pogadanek już 100- tka pierwszoklasistów otrzymała książeczki.

W Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych z dziećmi osobiście spotkał się Starosta Robert Adach, Wiesława Kucięba i insp.Maciej Kucharski Komendant KPP w Trzebnicy. W trakcie spotkania tradycyjnie przeczytano i omówiono  książeczkę. Dzieci korzystając z okazji zadawały gościom pytania dot. bezpieczeństwa, poruszania się po drogach, na rowerze itp.

 

Książeczka pn. „Sierżant Uśmiech” powstała dzięki współpracy powiatowej policji z Panią Wiesławą Kuciębą. Dzięki powstałej koalicji na rzecz bezpieczeństwa z przedstawicielami urzędu miast i gmin powiatu trzebnickiego, starostwa powiatowego, straży miejskiej, policji, szkół podstawowych i przedszkoli doszło do realizacji programu prewencyjnego, którym zostanie objętych ponad 2, 5 tyś. przedszkolaków i pierwszoklasistów.

 

 


Informacji w sprawie udziela:

Oficer Prasowy KPP w Trzebnicy

asp. sztab. Iwona Mazur


G.W.

05-12-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31