Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
Zrób najlepszą potrawę bożonarodzeniową z Kocich Gór

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Prusicach zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą potrawę bożonarodzeniową. Ocena wspaniałych potraw, jak i rozstrzygnięcie konkursu odbędą się w sobotę 17 grudnia  podczas uroczystego Wieczoru Wigilijnego w GOKiS w Prusicach. Termin zgłoszeń do konkurs najpóźniej do poniedziałku 12 grudnia.

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich lubiących gotować, a także piec i przyrządzać inne świąteczne smakołyki do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą potrawę bożonarodzeniową. Konkurs jest skierowany w szczególności do mieszkańców terenu LGD: gminy Trzebnica, Oborniki Śląskie, Prusice, Wisznia Mała i Zawonia, a także całego powiatu trzebnickiego. Bardzo nam zależy na tym, aby mieszkańcy z każdej gminy wzięli udział w konkursie. Serdecznie zachęcamy do tego również Stowarzyszenia działające na Terenia każdej z gmin.

Jak przystało na Wigilię Bożego Narodzenia potraw powinno być przynajmniej 12. W konkursie mogą brać udział wszystkie potrawy bożonarodzeniowe oprócz dwóch zarezerwowanych dla URZĘDU MIASTA I GMINY W PRUSICACH – USZEK Z GRZYBAMI I BARSZCZU CZERWONEGO.

Organizatorom bardzo zależy, aby potrawy konkursowe sie nie powtarzały. W związku z tym zgłoszenia będą weryfikowane na bieżąco. Jeśli, któraś potrawa się powtórzy, to oczywiście w konkursie weźmie udział ta zgłoszona najszybciej.

Czas zgłaszania się do konkursu mija najpóźniej w poniedziałek 12 grudnia o godz. 15. Decyduje kolejność zgłoszeń. O liście zakwalifikowanych poinformujemy wszystkich, którzy się dostali do konkursu we wtorek 13 grudnia.

Zgłoszenia można kierować do: LGD – Doroty Leń tel. 609 141 335 lub dorotalgd@wp.pl oraz lgdkwt@wp.pl oraz GOKiS – Dyrektor Renaty Cybulskiej – Kaczałko – tel. 71 312 63 10 lub gokisprusice@o2.pl lub osobiście w Biurze LGD i Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach.

Przepyszne potrawy w czterech kryteriach - oryginalność i kreatywność, walory smakowe, estetyka przygotowania oraz sposób dekoracji potrawy i SUBIEKTYWNE odczucia członków komisji po degustacji – zostaną ocenione przez jury powołane przez Organizatorów.

Więcej ważnych i potrzebnych informacji znajduje się w Regulaminie (załącznik)

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w konkursie.

Dorota Leń

Stowarzyszenie LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich