środa, 13 listopada 2019 r. Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Pracownicy  Powiatowego  Ośrodka  Doradztwa  Metodyczno - Programowego

Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy

zapraszają na spotkanie

z dr Renatą Piotrowską (Uniwersytet Wrocławski)

autorką rozprawy:

Edukacja informacyjna w polskiej szkole

Spotkanie odbędzie się 20 grudnia 2011r. (wtorek) w godz. 11.00 – 13.00

w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy (ul. Leśna 1)

Program:

g. 10.30 - 11.00 - Rejestracja uczestników

g. 11.00 - 11.10 - Otwarcie konferencji - Marek Łapiński, Poseł na Sejm RP

g. 11.00 - 12.00 - „Edukacja informacyjna w polskich szkołach” - prowadzenie: dr Renata Piotrowska, Uniwersytet Wrocławski

g. 12.00 -12.30 - Dyskusja/Wymiana doświadczeń

g. 12.30 - Zamknięcie  konferencji – Cecylia Śmieszkowska - PODM-P w Trzebnicy

Celem wystąpienia dr Piotrowskiej będzie zapoznanie nauczycieli bibliotekarzy z innowacyjnymi propozycjami realizowania funkcji dydaktycznej przez biblioteki szkolne. W nawiązaniu do badań, poczynionych na potrzeby dysertacji, omówione zostaną współczesne rozwiązania kształcenia kompetencji informacyjnych podejmowane w wybranych krajach. W celu zobrazowania sytuacji edukacji informacyjnej w polskich szkołach przedstawione zostaną wyniki poczynionej pod tym kątem analizy „Podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz liceów ogólnokształcących”
.

Spotkanie jest inauguracją cyklu sesji naukowych pn.

„Kompetencje informacyjne w procesie uczenia się przez całe życie” organizowanych przez

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno - Programowego

Bibliotekę Pedagogiczną w Trzebnicy

Celem cyklu jest wsparcie nauczycieli w działaniach już przez nich podjętych w zakresie edukacji informacyjnej, stworzenie podstaw do kooperacji nauczycieli  różnych specjalności z nauczycielami bibliotekarzami i podstaw do współpracy bibliotek różnych typów oraz wypracowanie strategii działań w oparciu o istniejące już standardy edukacji informacyjnej uczniów. Sesje skierowane są do nauczycieli oraz tych wszystkich, którzy czuja się odpowiedzialni za prawidłowy proces kształcenia kompetencji informacyjnych uczniów.

14-12-2011
Listopad 2019