Sobota, 29 kwietnia 2017 r. Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Sukcesy wolontariuszek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy.

W minioną sobotę z okazji Dnia Wolontariusza, odbyły się we Wrocławiu warsztaty oraz gala dla wolontariuszy. Warsztaty rozpoczynały się o godzinie 9.30 i dotyczyły naszych doświadczeń w pracy wolontariackiej. Wymienialiśmy się nawzajem pomysłami na akcję - jak ją ciekawie zrobić, trudnościami związanymi z naszą pracą a także dobrze się bawiliśmy. Po warsztatach była dość długa przerwa w trakcie, której poszłyśmy na Targi Aktywności Społecznej, na których mogłyśmy porozmawiać z przedstawicielami różnych organizacji czy stowarzyszeń. Około godziny 13.30 rozpoczęła się Gala Wolontariatu, podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursów. Wolontariuszki z naszej szkoły zajęły  najwyższe  miejsca! W konkursie literackim „Jaki jest ten wolontariat... Nasze marzenia, nasza wyobraźnia, nasza rzeczywistość” Ola Wiśniewska z klasy IC LO zajęła I miejsce i w nagrodę pojedzie do Brukseli. II miejsce w tym samym konkursie zajęła Natalia Wojciechowska z  IIIC LO- nagrodą jest wyjazd do Warszawy. W trakcie gali został również rozstrzygnięty konkurs „Dolnośląski Wolontariusz Powiatowy”, do którego zostały zgłoszone dwie wolontariuszki z naszej szkoły Natalia Wojciechowska z IIIC LO i Agnieszka Wrzesińska III C gim i obie zostały laureatkami.

Opiekunkami merytorycznymi prac literackich dziewcząt były  panie:  Monika Komisarczyk  oraz  Grażyna Grzegorek . Serdecznie gratulujemy dziewczynom, a wszystkim wolontariuszom i ich koordynatorom z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy owocnej pracy i radości z tego co robią, bo praca wolontariusza jest bezcenna.

Agnieszka Wrzesińska III C.

15-12-2011
Kwiecień 2017