polski angielski niemiecki
środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Bądźmy ostrożni w czasie świąt!

 

Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów, poszukiwania prezentów dla naszych najbliższych, zarówno w sklepach znajdujących się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i na portalach internetowych.


Ten olbrzymi ruch związany z zakupami zauważalny jest w dużych sklepach lub galeriach handlowych. Zwiększony napływ klientów do centrów handlowych, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny w tym również małych dzieci. Mnogość promocji, kuszące propozycje, działania marketingowe ukierunkowane na psychologie kupujących, wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, o tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.

 

 

 Pamiętajmy  !

 Podczas robienia zakupów należy zawsze mieć w zasięgu wzroku torebki, telefony komórkowe portfele. Chwila nieuwagi może nas kosztować utratą wartościowych rzeczy.

 

Okres przedświąteczny to również czas w którym uaktywniają się oszuści, włamywacze. 

Mogą do naszych domów przychodzić pod wymyślonym przesz siebie pretekstem np. sprzedaży kalendarzy, opłatków, lub oferować sprzedaż przedmiotów na prezenty itp.

 
Zachowajmy szczególną ostrożność w sieciach handlowych, na bazarach, targowiskach i środkach komunikacji publicznej. Zanim dojdzie do kradzieży, złodzieje robią rozpoznanie, kto jaką gotówką operuje. Przyglądają się osobom przy bankomatach, kasach lub innych miejscach, gdzie sięgamy po portfel, gdzie go chowamy ile pobraliśmy gotówki.
W innych przypadkach podając się za pracowników różnych instytucji próbują wejść do domu i najczęściej są wpuszczani do mieszkań i wykorzystując nieuwagę właścicieli kradną pieniądze. Ich ofiarami są przeważnie osoby starsze, które przez brak czujności niejednokrotnie tracą wszystkie swoje oszczędności. Porozmawiajmy z naszymi najbliższymi osobami zamieszkującymi samotnie, aby zachowały dystans i środki ostrożności.

 

Również wyjeżdżając na święta pamiętajmy o podstawowych zasadach zabezpieczenia domu. Należy sprawdzić wszystkie okna,  drzwi czy są zamknięte, również te małe okienka od podpiwniczenia.  Poprośmy sąsiada o doglądanie naszego dobytku . 

 

 

Informacji w sprawie udziela:

Oficer Prasowy KPP w Trzebnicy

asp. sztab. Iwona Mazur

 

 GW

20-12-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28