Piątek, 02 czerwca 2023 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Święty Mikołaj w Borzęcinie

Ze śnieżnej krainy z workiem pełnym prezentów Święty Mikołaj zawitał także do Borzęcina.

W świetlicy wiejskiej dzieci wraz  z opiekunami przywitały go radosnymi usmiechami.

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Borzęcin od Nowa i dotacji ze Starostwa Powiatowego w Trzebnicy dla wszystkich został przygotowany poczęstunek  i różne atrakcje – pieczenie kiełbasek przy ognisku, wspólne śpiewanie kolęd czy taniec i zabawa. Atmosfera na zabawie mikołajkowej była radosna, wszystkim dopisył wspaniały humor.

Święty Mikołaj rozdawał prezenty, dzieci mówiły wierszyki, śpiewały piosenki, każdemu udzielił sie świąteczny nastrój.

Najważniejsza w tym wszystkim była jednak radość ze wspólnie spędzonego czasu. Słodkości ufundowało Starostwo Powiatowe z Trzebnicy, nad bezpieczeństwem przy ognisku czuwała OSP z Borzęcina.

Prezes stowarzyszenia – Anna Rosińska-Dolik serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do realizacji zadania oraz gminie za wsparcie, dzięki któremu dzieci mogły zgodnie tradycją przygotowywać jasełka i ozdoby świąteczne. Dobrą zabawę, która odbyła się w ramach drugiej edycji projektu „W poszukiwaniu tradycji bożonarodzeniowych” prowadził Pan Henryk Bagiński- Naczelnik Wydziału Oragnizacyjnego i Obsługi Obywatela Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

źródło: http://www.zmigrod.com.pl

umieścił: E.P.