Wtorek, 15 października 2019 r. Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Ostatnia Sesja Rady Powiatu Trzebnickiego w 2011 roku.

W dniu 28 grudnia 2011 roku, odbyła się IX Sesja Rady Powiatu Trzebnickiego.

Do podjęcia Radni mieli 7 Uchwał, zgodnie z przyjętym porządkiem obrad. Na początku sesji Starosta Robert Adach w imieniu Zarządu Powiatu, wycofał projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej pod nazwą Szpital im św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, argumentując tą decyzje tym, że pomimo dyskusji na komisjach Rady, zaistniała ponowna potrzeba omówienia tego ważnego problemu. Wprowadził dwie uzupełniające uchwały. W sprawie uchwalenia programu i form współpracy Powiatu Trzebnickiego z organizacjami pozarządowymi i upoważnienie Zarządu Powiatu do zawarcia aneksu do porozumienia z Województwem Dolnośląskim, w sprawie przejęcia zadań w zakresie letniego i zimowego utrzymania drogi Żmigród – Milicz.

Do najważniejszych uchwał, którą radni podjęli jednogłośnie, była uchwała w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Trzebnickiego na 2012 rok. Starosta Robert Adach podziękował Radnym za tak zrozumiałą postawę. Wszystkie pozostały uchwały zostały podjęte jednogłośnie, gdyż każda z nich była, wnikliwie omawiana na komisjach Rady.

Prowadzący sesję Przewodniczący Marek Koliński, po sprawnym prowadzeniu, zakończył obrady składając z okazji nadchodzącego Nowego Roku wszystkim uczestnikom sesji życzenia wszelkiej pomyślności.

umieścił: E.P.

29-12-2011