Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Oświadczenie Zarządu Powiatu Trzebnickiego
Priorytetowym działaniem Zarządu Powiatu Trzebnickiego jest należyte zabezpieczenie opieki medycznej, szczególnie w trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa. Informacje, które przekazał Pan Marek Długozima są celowym pomówieniem służącym tylko i wyłącznie prowadzonej przez niego cynicznej grze politycznej. Realne i podjęte dotychczas działania świadczą o tym, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze. Współpraca z burmistrzami i wójtami 5 gmin przyniosła wymierne korzyści, m.in. takie jak doposażenie szpitala, dostosowanie pomieszczeń i wyposażenie pracowni biologii molekularnej w szpitalu, dzięki której mieszkańcy mają możliwość wykonywania na miejscu specjalistycznych badań, a także badań w kierunku SARS-COV-2. Zarząd Powiatu nie podjął żadnych decyzji ani wiążących działań, które mają doprowadzić do połączenia szpitala z innym, przekazania go innemu podmiotowi bądź sprzedaży. Naszym zamiarem jest zapewnienie wysokospecjalistycznej opieki medycznej pacjentom oraz mieszkańcom Powiatu Trzebnickiego. Prowadzenie rozmów czy analiz na różnych płaszczyznach, o których wspominaliśmy na ostatniej sesji rady powiatu to racjonalne działanie osób zarządzających mające związek w szczególności z wieloletnim niedofinansowaniem ochrony zdrowia nie tylko w Powiecie Trzebnickim, ale i w całej Polsce. Ma to na celu poszukiwanie rozwiązań związanych z podnoszeniem jakości świadczonych usług.
Pragniemy podkreślić, że nie podejmowaliśmy oraz nie podejmiemy działań w istotnych sprawach, dotyczących losów szpitala, bez szeroko prowadzonych konsultacji społecznych. Zapewniamy Państwa, że o istotnych zmianach w funkcjonowaniu szpitala będziemy z Państwem rozmawiać, a przed podjęciem wiążących decyzji będziemy prowadzić konsultacje z mieszkańcami, samorządowcami oraz z personelem szpitala. Wszyscy doskonale pamiętamy, że właśnie wtedy, kiedy Starostą Powiatu Trzebnickiego był Waldemar Wysocki a większość w Zarządzie stanowili radni pochodzący z KWW Marka Długozimy - Skuteczni Dla Rozwoju podjęte zostały negocjacje dotyczące konsolidacji Szpitala im Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, co potwierdza podpisany list intencyjny.Wówczas burmistrz Marek Długozima oraz były starosta Waldemar Wysocki nie przeprowadzali żadnych konsultacji społecznych. Nie prowadzono rozmów z personelem szpitala, mieszkańcami, wójtami czy burmistrzami.
Mamy nadzieję, że widzą Państwo różnicę pomiędzy zarządzaniem przez nas Powiatem Trzebnickim a tym jak zarządza Gminą Trzebnica Pan Marek Długozima. Czy burmistrz konsultował z Państwem budowę galerii przy Urzędzie Miejskim, wykreślenie z umowy łącznika podziemnego pomiędzy halą widowiskowo-sportową a Szkoła Podstawową nr 2? Czy kiedy burmistrz podejmował decyzję o odwołaniu prezesa Gminnego Centrum Medycznego pytał Państwa o zdanie? Czy zostali Państwo poinformowani kto obecnie zarządza placówką i dlaczego nie mogą się Państwo dodzwonić do przychodni? Czy burmistrz zapytał Państwa o zdanie, gdy likwidował na terenie miasta przystanki autobusowe? Parafrazując burmistrza Marka Długozimę: „Czyżby zapomniał, że to właśnie jemu mieszkańcy powierzyli swoje głosy wyborcze i to mieszkańcom – a nie swoim partykularnym interesom – ma im służyć?”
Szanowni Państwo, działania Powiatu Trzebnickiego są od czasu zmiany Zarządu i kadencji 2018-2023 przejrzyste i transparentne. Mieszkańcy nie mają problemu z pozyskiwaniem rzetelnych informacji, a radnym nie odmawia się wglądu do dokumentacji. Czas pandemii, to okres próby dla nas wszystkich. Świadomi zagrożeń reprezentanci wybrani przez mieszkańców w bezpośrednich wyborach, muszą podejmować odpowiedzialne decyzje. Muszą także być odpowiedzialni za swoje słowa. To nie emocje, a argumenty muszą być najważniejsze. Takie zasady przyjął zarówno Zarząd Powiatu Trzebnickiego jak i Rada Powiatu Trzebnickiego, których działanie wspierają samorządowcy, wójtowie i burmistrzowie z gmin Powiatu Trzebnickiego.
Zarząd Powiatu Trzebnickiego
02-12-2020