polski angielski niemiecki
środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Zakręcona Akcja

 

  „ZAKRĘCONA AKCJA”


    Z inicjatywy pani Karoliny Husar psycholog z Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno –Wychowawczych w Trzebnicy oraz pani Anety Herner opiekunki koła wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy i pani wicedyrektor Stanisławy Zalewskiej uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzebnicy wzięli udział w  „Zakręconej akcji”. Od września 2011 roku zbierali plastikowe nakrętki z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, etc. Dochód ze zbiórki zakrętek w 100 % przeznaczony jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.


Obecny „zbiór” został przekazany dla Mariki Stonogi. Marika ma cztery lata i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Na co dzień przebywa w Ośrodku Rewalidacyjno –Wychowawczym w Trzebnicy gdzie uczęszcza na zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze, korzysta z rehabilitacji ruchowej z zakresu kinezyterapii i masażu, Bioptron, Stymulacji polisensorycznej (zajęcia z żywiołami, metoda porannego kręgu, Sala Doświadczania Świata), terapii logopedycznej, alternatywnych metod komunikacji, terapii manualnej, usprawniania w Sali Integracji Sensomotorycznej, muzykoterapii, dogoterapii. Aby móc utrzymać pozytywne efekty terapii rodzice dziewczynki muszą kontynuować działania rewalidacyjno – rehabilitacyjne w domu. Dochód ze zbiórki nakrętek rodzice Mariki zamierzają przeznaczyć na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.


Kulminacją  „Zakręconej akcji” było spotkanie integracyjne, które odbyło się w dniu 20.XII. 2011 r. zorganizowane w Szkole Podstawowej Nr 3. W spotkaniu wzięli udział uczniowie wolontariusze z klas III i IV wraz   z paniami Anetą  Herner, Stanisławą Zalewską oraz wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego z Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy oraz panie Karolina Husar, Renta Andruszków i Marlena Hutman. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na początku nastąpiło uroczyste przekazanie nakrętek i podziękowania. Potem wspólne kolędowanie i poczęstunek. Przy wspólnym stole był czas na rozmowy, wzajemne poznanie
i pogłębienie kontaktów. Na koniec spotkanie wychowankowie ORW otrzymali upominki od kolegów i koleżanek z zaprzyjaźnionej szkoły.


Mamy nadzieję, że tak zapoczątkowana współpraca będzie owocowała kolejnymi wspaniałymi przedsięwzięciami.

  

06-01-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28