Poniedziałek, 27 marca 2017 r. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia
                       w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych
                                                                       w Trzebnicy

Miesiąc grudzień i Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy jesteśmy wrażliwsi, lepsi, pełni wiary i nadziei. Ulice, domy i drzewa przystrojone są różnorodnymi ozdobami, kolorowymi lampkami. Odbywają się wspólne wigilie i świąteczne kiermasze.

Magiczny grudzień przeżywali też uczniowie i wychowankowie Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy. Już wieloletnią tradycją placówki jest organizacja spotkań wigilijnych. Tak i w tym roku szkolnym, każda klasa w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym i każda grupa w Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym miała swoją wigilię. Każde ze spotkań wigilijnych przebiegało w wyjątkowej atmosferze. Przy wspólnym stole spotykali się uczniowie, wychowankowie, rodzice i nauczyciele. Spotkania rozpoczynały się krótkim programem artystycznym. Następnie uczestnicy łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia. Zapach pierogów z kapustą, barszczu czerwonego z uszkami, makiełek, pasztecików, ciasteczek, ciast i  innych wypieków nęcił swoim zapachem i zapraszał do wspólnego biesiadowania. Wszystkie smakowite specjały przygotowywali wcześniej uczniowie, nauczyciele i rodzice. Smak wigilijnych potraw wprowadzał uczestników w prawdziwie domowe wigilie.

Oprócz spot
kań wigilijnych uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego pod kierunkiem nauczycieli: pani Agnieszki Urbanowicz, Magdaleny Wilamowskiej oraz pana Przemysława Gajskiego przygotowywali ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i inne. Wykonane prace wszyscy chętni mogli zakupić za symboliczną kwotę na Świątecznym Kiermaszu, który odbył się 22. XII. 2011 r. w Powiatowy Zespole Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych. Kiermasz nie był jedyna atrakcją ostatniego dnia nauki przed przerwą świąteczną.

Kulminacją magicznego grudnia było wspólne spotkanie kolędowe. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultur i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Trzebnicy pan Wojciech Wrobel, nauczyciele, pracownicy, licznie przybyli rodzice i uczniowie. Zespół artystyczno – muzyczny pod kierunkiem pani Agnieszki Książkiewicz, Małgorzaty Żelasko, Marty Lasoty,  Renaty Andruszków i Bernadety Warzochy przedstawił przepiękne Jasełka w niezapomnianej muzycznej oprawie, spektakularnej dekoracji, dźwięku dzwonków i innych instrumentów, śpiewie kolęd i wspaniale recytujących uczniów wcielonych w postaci Maryi, Józefa, pastuszków, aniołów i królów – przeniósł nas  w zaczarowany czas Bożego Narodzenia. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku. Aktorzy zdobyli zasłużone brawa.

Jasełka przedstawiono dla uczniów z sąsiadującej  Szkoły Podstawowej nr 2.  Spotkanie odbyło się w dniu 2. I. 2012 r na Sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych. Spektakl bardzo się podobał.

A z Nowym 2012 rokiem składamy wszystkim szczęścia i wszelkiej pomyślności.

06-01-2012
Marzec 2017