Sobota, 25 maja 2019 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
ODEZWA DO ARTYSTÓW POWIATU TRZEBNICKIEGO

Starostwo Powiatowe w Trzebnicy chciałoby stworzyć LISTĘ ARTYSTÓW POWIATU TRZEBNICKIEGO. Zwraca się więc z prośbą do artystów z Powiatu Trzebnickiego do nadsyłania swoich zgłoszeń na adres: a.jellaczyc@powiat.trzebnica.pl. Chodzi o szeroko pojęty artyzm, rozmaite dziedziny sztuki i kultury, począwszy od plastyków, rzeźbiarzy, malarzy, twórców fotografii artystycznej, poprzez muzyków, instrumentalistów, skończywszy na zaklinaczach słowa pisanego. Jako, że artyzm często wymyka się jakimkolwiek okowom i konwenansom, my również nie stawiamy ścisłych wytycznych, gdzie on się rozpoczyna, a gdzie kończy. Jeśli czujesz się artystą - i nawet niekoniecznie potwierdzić to mogą ukończone uczelnie - masz wypracowany własny styl, warsztat, przekuwasz dany Ci talent w dzieła, które chciałbyś zaprezentować światu - być może jest to szansa właśnie dla Ciebie? Może pora wyciągnąć z szuflady pisane - z grafomańskim zacięciem - legendy, klechy czy bajania? Może warto zaryzykować i pochwalić się szerszemu gronu demówkami wydanymi własnym sumptem? A obrazy, składane pieczołowicie na strychu - czy nie odważysz się dać ich pod ocenę innych?

Powiat Trzebnicki słynie z tego, że wspiera młodych (i nie tylko) artystów, w całej rozciągłości popiera inicjatywy okraszone talentem, entuzjazmem i pasją. Przy ulicy Leśnej powstała sala konferencyjna, idealna do tego, by dzielić się tam z innymi pięknem i wrażliwością. Starosta Trzebnicki, Pan Robert Adach chciałby, by sala ta mogła służyć szerokiemu gronu, by - poprzez wspólny odbiór sztuki - łączyć mogła pokolenia, by przenikały się tam lotne myśli, uduchowione serca i kreatywne spojrzenia. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, chłonni dzieł, które rodzą się w Waszych umysłach i wychodzą spod Waszych rąk. Marzy nam się, że - pośród uroczych pejzaży ulicy Leśnej - znajdzie się miejsce na kulturalną przystań, gdzie zakotwiczy powiatowa - szeroko pojmowana - sztuka: zabrzmią koncerty, odbywać będą się prelekcje, odczyty i spotkania poetyckie, wystawy i wernisaże przyciągną szerokie grono miłośników artystycznej fotografii, malarstwa czy rzeźby.

Pomożecie stworzyć listę artystów Powiatu Trzebnickiego? Wyrzućcie precz skromność, obawy czy niepotrzebną nieśmiałość - zapraszamy.

W zgłoszeniach prosimy podawać imię, nazwisko, ewentualnie pseudonim artystyczny, swój adres, numer telefonu i inne namiary, a także dziedzinę artystyczną, którą się Państwo zajmują. Mile widziane załączniki z fragmentami dzieł.

09-01-2012
Maj 2019