Sobota, 16 października 2021 r. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Przyjacielska wizyta przedstawicieli samorządu z Goslar

Wyjątkowa chwila w historii Powiatu Trzebnickiego!
Podpisana dwie dekady temu partnerska umowa między Powiatem Trzebnickim i Powiatem Goslar (Niemcy) zaowocowała naszą współpracą w duchu poszanowania praw, kultury i zwyczajów naszych narodów. Współpraca, która przerodziła się w przyjaźń i zrozumienie.
Obchodzona - 20 rocznica była okazją do spotkania przedstawicieli samorządu Goslar w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy.

Wizyta naszych gości była okazją do wymiany doświadczeń politycznych, gospodarczych a także możliwością przedstawienia naszych sukcesów takich jak: realizacja wielu inwestycji drogowych, otwarcie biura paszportowego czy powołanie Powiatowej Rady Młodzieży.

Zasadzone przez Starostę Powiatu Goslar Thomasa Brych'a, Starostę Małgorzatę Matusiak oraz Wicestarostę Grzegorza Terebuna drzewko stało się symbolem trwania, nieprzemijalności i naszej przyjaźni.

Od lewej: Maciej Luchowski - tłumacz, Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego Grzegorz Terebun, Starosta Powiatu Goslar Thomas Brych, Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak

,

od lewej: Starosta Powiatu Goslar - Thomas Brycht oraz członkowie Młodzieżowej Rady Powiatu
16-09-2021