Piątek, 20 września 2019 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Pojekt dla kobiet powyżej 50 roku życia
Projekt będzie realizowany na terenie Powiatu Trzebnickiego wspólnie z Niemieckim Powiatem Goslar oraz Fundacją Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu. Adresatami projektu będą bezrobotne kobiety, mieszkanki Powiatu Trzebnickiego, które ukończyły 50 rok życia.

Wspólnie z Powiatem Trzebnickim oraz niemieckim Powiatem Goslar, Fundacja Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu rozpoczęła realizację projektu pod hasłem „+50” skierowanego do bezrobotnych kobiet, mieszkanek powiatu trzebnickiego, które ukończyły 50r. życia i mają problem ze znalezieniem pracy. Projekt jest finansowany ze środków POKL, w ramach priorytetu VII – Promocja integracji społecznej.
Celem projektu jest wypracowanie rozwiązań pozwalających na zwiększenie oferty istniejących instytucji działających na rzecz integracji społecznej bezrobotnych kobiet 50+, czyli opracowanie innowacyjnych sposobów aktywizacji zawodowej tej grupy społecznej.
Projekt będzie realizowany przez 3 lata do grudnia 2014 r. i przewidziano w nim m.in. następujące działania:
1.Badania społeczne oraz warsztaty robocze, których celem jest wypracowanie pakietu innowacyjnych metod aktywizacji bezrobotnych kobiet pow. 50 r. życia.
2.Wizyty studyjne w Polsce (Trzebnica) i Niemczech (Goslar) – wymiana doświadczeń między instytucjami działającymi na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych
3.Testowanie wypracowanych metod aktywizacji (szkolenia, doradztwo, staże).
W projekcie weźmie udział 20 bezrobotnych mieszkanek powiatu trzebnickiego, które chcą wrócić na rynek pracy, zdobyć nowe kwalifikacje i znaleźć trwałe zatrudnienie. Już po koniec lutego w Trzebnicy odbędzie się konferencja promująca projekt. Na naszej stronie internetowej będziemy na bieżąco informowali o realizacji projektu.

30-01-2012
Wrzesień 2019