Sobota, 29 kwietnia 2017 r. Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Stypendia Starosty 2012
W dniu 13 lutego w gościnnych progach Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu zebranych gości przywitali: Agata Mostek – przewodnicząca Gimnazjum Sportowo-Językowego w PZS nr 1 w Trzebnicy i Dawid Stec – przewodniczący PZS nr 2 w Trzebnicy.

11 lat temu odbył się I koncert promujący uzdolnionych uczniów, któremu towarzyszy uroczyste rozdanie stypendiów Starosty dla najlepszych w nauce uczniów naszego powiatu.

Każdy z nas pełni w życiu różne role, ale nie za wszystkie jesteśmy nagradzani….Oscarem.

Ale czym jest Oscar? Jest to doroczna nagroda przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Została ufundowana w 1927 roku. Jest wręczany w lutym, twórcom, za najlepsze role w filmie. Nagradzani dzisiaj, odegrali najlepsze role w nauce w ubiegłym roku szkolnym.

Dlatego Stypendia zostały rozdane jak na Oscarowej gali przy piosenkach z filmów. Rolę piosenkarzy odegrali koleżanki i koledzy z powiatowych szkół (PZS nr 1 i nr2), a poprowadzili ją profesjonaliści; najlepsi w roli muzyków.

Rolę fundatora stypendiów i warsztatów muzycznych odegrał Starosta – Robert Adach.

Koncert poprowadziła Pani Agnieszka Niezgoda. W kolejności wystąpili:

1. Agnieszka Nowak- My heart will go on
  2. Paulina Gabrych- Dumka na dwa serca
  3. Wojciech Poprawa- Can You feel the love tonight
  4. Marta Bajewska, Krzysztof Włochyński- gitara- Kocham Cię Kochanie moje
  5. Martyna Białecka – Make you feel my love
  6. Faustyna Tabor- Szukaj mnie
  7. Anna Ostrowska i Paweł Krawiec- Baw mnie
  8. Karolina Brzoza i Edwin Noitgedacht- Czekasz na tę jedną chwile
  9. Diana Król, Paweł Krawiec- Ruchome piaski
  10. Marta Łuczkowska- Miłość na wybiegu
  11. Paulina Frąckowiak i Piotr Bocian- Pretty women
  12. Paulina Tarnowska- Tylko mnie kochaj
  13. Natalia Kozakiewicz i Joanna Hencińska- A sweet as you

Podziękowania za udział w uroczystości 30 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego zostały złożone na ręce wychowawców Pani Joanny Nieradki z zespołem, Pani Bernadety Makowiec, Pana Łukasza Migniewicza oraz naszej niezwykle uzdolnionej młodzieży: Maryny Marek. Eweliny Lisowskiej, Estery Wronie i Paulinie Frąckowiak.

podziekowania

Serdecznie dziękujemy za wzorowe przygotowanie  uroczystości – szczególnie dla Pani Bogusławy Łukaniec, artystom za wspaniałe występy,  wszystkim za wsparcie w organizowaniu w tej uroczystości, uczestnikom za obecność. A przede wszystkim niezwykle gorąco gratulujemy tegorocznym stypendystom!

Oto lista nagrodzonych uczniów:

lista stypendystow

GW