Sobota, 29 kwietnia 2017 r. Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Działalność naszych szkół opisana w Bazie Dobrych Praktyk

Trzy projekty opisywane w ramach tego wydawnictwa realizowane są (lub były) na terenie Powiatu Trzebnickiego. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy  zrealizowało projekt pt. ,,Łączymy pokolenia’’ , grupa docelowa stanowiła 48 uczniów  w wieku 13- 17 lat oraz 51 osób dorosłych.  Projekt uświadomił uczniom, jak ważne w życiu jest odpowiednie wykształcenie i jak wpływa na późniejszy wybór zawodu.

album 3

W albumie przeczytamy również  o projekcie ,, Kształcąc nowocześnie, równamy szanse’’ który jest realizowany w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy. Grupa docelowa stanowi 638 uczniów oraz 55 pracowników LO im. II Armii Wojska Polskiego oraz Powiatowego Gimnazjum Sportowo- Językowego w Trzebnicy. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia. Uczniowie zwiększają stopień opanowania kompetencji kluczowych,  rozpoznają własne predyspozycje i uczą się umiejętnie planować ścieżkę swojej kariery zawodowej. Dodatkowo wdrożone są także narzędzia do efektywnego zarządzania szkołą, np. e-dziennik.

Album 1

Ostatni projekt „Trzebnicka e-oświata”  realizowany był przez Gminę Trzebnica.

Projekty te zostały opisane w albumie ,,Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi’’ jest to wyróżnienie i inspiracja do realizacji kolejnych , równie ciekawych przedsięwzięć , podnoszących poziom wykształcenia mieszkańców Dolnego Śląska. Gratulujemy

Dominika Łasica

22-02-2012