polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 24 lutego 2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
I Forum Oświaty
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Trzebnicy miała zaszczyt zorganizowania spotkania przedstawicieli placówek edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych działających na terenie powiatu trzebnickiego.

Dyrektorzy żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, świetlic środowiskowych z miasta i gminy Oborniki Śląskie, miasta i gminy Prusice, miasta i gminy Trzebnica, gminy Wisznia Mała, gminy Zawonia, miasta i gminy Żmigród podjęli pierwsze integrujące inicjatywy (np. w sprawie spotkań młodzieży w dniu 21 marca 2012 r. J).

 6

Program spotkania dotyczył:

- założeń projektu nowego systemu wspomagania szkół: „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół” ,

- zmian w funkcjonowaniu szkół od nowego roku szkolnego (obejmujących m.in. brak liceów profilowanych, trzyletni czas kształcenia w szkołach zawodowych i liceach, zasadnicze zmiany w planach nauczania, brak powtórzeń programowych, na maturze wymagania z gimnazjum i większa liczba egzaminów obowiązkowych,

- oferty dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013,

- zasad wydawania i realizowania orzeczeń oraz kierowania dzieci i młodzieży do Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii i  Młodzieżowych Osrodków Wychowawczych.

 

Wojciech Wróbel – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz Dominika Łasica Zastępca Naczelnika Wydziału Techniczno-Iwestycyjnego Starostwa Powiatowego w Trzebnicy wskazali kolejne etapy prac związanych z projektem poprawy jakości systemu doskonalenia nauczycieli, spójnego z rozwojem szkół i placówek oświatowych. Projekt zakłada m.in. wsparcie merytoryczne placówek we wszystkich obszarach działania oraz samorządów lokalnyych w budowie lokalnej sieci współpracy i kreowaniu polityki oświatowej.

 1

 

 

 

Danuta Szuber – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy przedstawiła wprowadzone przez MEN zmiany ustroju szkolnego, przede wszystkim w zakresie spójności programowej etapów edukacyjnych (nie powtarzania poszczególnych treści, lecz kontynuacji). Pani Dyrektor wskazała na znaczenie każdego etapu kształcenia i wychowania na sukces życiowy młodego człowieka.

 3

Ireneusz Chudzikowski – dyrektor i Alicja Demkowicz – wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Trzebnicy omówili nowy system kształcenia zawodowego, podstawę programową kształcenia w zawodach, klasyfikację zawodów szkolnictwa zawodowego, egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminy eksternistyczne.

4

 

Ponadto Dyrektorzy wszystkich placówek powiatowych zaproponowali ofertę swoich szkół na nadchodzący rok szkolny.

 

Omawiane kwestie - ważne i intrygujące – wymagają rzeczowej dyskusji, którą zgodnie przenieślismy na   następne spotkanie. Omówimy wówczas niezrealizowany temat orzecznictwa w oświacie, odpowiemy na pytania i uwagi, zmierzymy się w praktyce z nowymi rozwiązaniami systemowymi.

 5

Bardzo dziękujemy Państwu Dyrektorom, Pedagogom i Psychologom za otwartość na wspólne działania.

 7

 

Zapraszamy serdecznie przedstawicieli wszystkich placówek działających na rzecz dzieci i młodzieży na II FORUM OŚWIATY, które odbedzie się 17 kwietnia 2012 r. (wtorek),  w godzinach 11.00-13.00 w pięknej sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, ul. Leśna 1.

 

 

 

ORGANIZATORZY – PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W TRZEBNICY


umieścił: E.P.

22-02-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29