środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Kolejne sprawnie przeprowadzone inwestycje w Powiecie Trzebnickim

Pod koniec ubiegłego roku oddano do użytku dwie bardzo ważne dla mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie inwestycje, których całkowity łączny koszt wyniósł ponad 1,7 mln złotych. Budowę chodnika w miejscowościach Kotowice i Paniowice oraz przebudowę drogi w miejscowości Pęgów, dzięki współpracy Powiatu Trzebnickiego z Gminą Oborniki Śląskie udało się przeprowadzić niezwykle szybko.

Jak podkreśla Joanna Musiał budowa chodnika w miejscowości Paniowice była bardzo potrzebna. Ogromne zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców widoczne było zwłaszcza w okresie wakacyjnym – Nasze lokalne kąpielisko jest dość popularne. Latem obserwowaliśmy wzmożony ruch samochodowy, a ponieważ brakowało chodnika baliśmy się poruszać po drodze mówiła sołtys Paniowic.

Inwestycja z której cieszą się mieszkańcy Kotowic i Paniowic, to budowa chodników z nawierzchni bitumicznej, wraz ze zjazdami oraz kanalizacją deszczową.

- W partnerstwie Powiatu Trzebnickiego z Gminą Oborniki Śląskie, przy udziale finansowym 50/50 wybudowaliśmy chodniki we wspomnianych miejscowościach o łącznej długości blisko 850 metrów. Wartość inwestycji, to ponad 1,3 mln złotych. Przy inwestycji uwzględniliśmy również prośbę mieszkańców Paniowic o poszerzenie jezdni prowadzącej do stacji kolejowej
mówi starosta Małgorzata Matusiak Po raz kolejny pokazujemy, że dzięki partycypacji Gminy Oborniki Śląskie w kosztach inwestycyjnych, jesteśmy w stanie wspólnie zrealizować jeszcze więcej zadań poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców.

Również mieszkańcy Pęgowa mają powód do radości. Pod koniec ubiegłego roku oficjalnie do użytku oddano 600-metrowy odcinek drogi. Remont ul. Kasztanowej, bo o niej mowa, polegający na wymianie nawierzchni wraz z poszerzeniem i utwardzeniem poboczy, trwał zaledwie 2 tygodnie. Całkowita koszt inwestycji wyniósł ponad 420 tys. złotych. Na uznanie zasługuje fakt, że sfinansowanie zadania wsparli lokalni przedsiębiorcy.

Swojego zadowolenia nie kryje Członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego Stanisław Hurkasiewicz, który był obecny przy oficjalnym odbiorze inwestycji – Dziękuję w imieniu mieszkańców Pęgowa za przeprowadzenie inwestycji i to w tak szybkim tempie. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować również lokalnym firmom, które „dołożyły swoją cegiełkę” do remontu drogi. Liczymy na to, że tak otwartych na współpracę przedsiębiorców będzie w powiecie trzebnickim znacznie więcej.

03-01-2023
Luty 2023