polski angielski niemiecki
Sobota, 23 września 2023 r. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap wojewódzki
 
Ogólnopolski Konkurs Bezpieczeństwa i Ratownictwa Młodzieżowego - etap wojewódzki. Konkurs jest inicjatywą mającą na celu promowanie przepisów dotyczących ochrony ludności, ekologii, ratownictwa oraz przeciwdziałania pożarom. 
 

Głównym jego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu przepisów przeciwpożarowych, postępowania w przypadku pożaru, praktycznych umiejętności obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko pojętego ratownictwa oraz ogólnego bezpieczeństwa. Ponadto, konkurs ma na celu również edukację dotyczącą historii i tradycji ruchu strażackiego. Adresowany jest do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową, nie tylko członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jest on organizowany na różnych szczeblach, począwszy od lokalnych aż do ogólnopolskiego, podzielony na trzy grupy wiekowe. Rywalizacja odbywa się poprzez testy pisemne, zadania praktyczne oraz finałowe wystąpienia ustne.


Konkurs Bezpieczeństwa i Ratownictwa Młodzieżowego dostarcza młodzieży teoretycznej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Ponadto, przyczynia się do upowszechniania w społeczeństwie zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową. 


Uczestnicy mają również możliwość poznania historii, kultury i tradycji swojego regionu, uczestniczą w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa, ekologii i ratowania życia. Ze względu na tematykę konkursu, uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z zakresu chemii, fizyki oraz umiejętnościami praktycznymi, takimi jak udzielanie pierwszej pomocy czy podstawy gaszenia pożarów. Konkurs skierowany jest głównie do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na zbliżającym się etapie ogólnopolskim.
31-05-2023
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30