polski angielski niemiecki
Czwartek, 20 lutego 2020 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Powiat otrzyma kolejne dofinansowanie z UE
Projekt pt. "Ginące zawody III" - otrzymają dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

 

Powiat Trzebnicki otrzyma dofinansowanie do projektu pt " Ginące Zawody III – Dziedzictwo Kulturowe Krainy Wzgórz Trzebnickich". Konkurs ogłosiła Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich w ramach tzw. małych grantów" PROW.

 Ginące

Nasz projekt znalazł sie na 2 pozycji w liście rankingowej. Celem projektu są działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży z terenu LGD, które mają popularyzować elementy tradycyjnej kultury regionalnej i wzmacniać poczucie tożsamości kulturowej poprzez warsztaty edukacyjne z zakresu ginących zawodów.

 

Działania objęte projektem mają na celu zorganizowanie dla uczestniczącej w nim młodzieży zajęć warsztatowych  i żywych lekcji historii opartych na obserwacji procesu tworzenia, a niekiedy i współtworzenia przedmiotów i czynności  dzisiaj już coraz bardziej zanikających i wymagających dokumentacji. Przyczyni się to do przypomnienia i przekazania  następnym pokoleniom, tradycji związanej z zawodami, które były uprawniane na ziemiach polskich już od XI wieku

 Ginące

Projekt Ginące zawody skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu LGD. Przewidujemy udział min. 90 uczniów,  uczestniczyć oni będą w 2 dniowych warsztatach, które odbędą się w Schronisku Młodzieżowym w Kuraszkowie i Muzeum Ludowym w Marcinowie.  Następnie po upływie około 3 tygodni zostanie zorganizowany rajd pieszy (dla wszystkich chętnych osób z terenu LGD) połączony z wystawą prac dzieci i młodzieży – prace wykonywane będą podczas warsztatów oraz ogniskiem.

 

W latach ubiegłych warsztaty cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży.  

Planowany termin realizacji projektu to 17 - 22 września 2012 r.

 

Dominika Łasica- Koordynator Projektu

03-04-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29