polski angielski niemiecki
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Konkurs Strażacki
W dniu 30 marca 2012 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przy ul. Leśnej 1 , odbył się powiatowy finał XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W turnieju wzięło udział 12 uczestników, po 6 osób z gminy Żmigród i gminy Zawonia. I  grupa wiekowa  obejmowała szkołę podstawową a  II grupa wiekowa młodzież z  gimnazjum. Po eliminacjach pisemnych trójka najlepszych uczestników, każdej z grup wiekowych odpowiadała na pytania ustne.

Konkurs Strażacki

Po zaciętym, pełnym  emocji i stresu konkursie wyłoniono zwycięzców:

w grupie I – Cezary Gaczyński ze Szkoły Podstawowej w Czeszowie

w  grupie II – Andrzej Szymków z Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie.

Andrzej i Czarek będą reprezentować  Powiat Trzebnicki w finale wojewódzkim OTWP, który odbędzie się 19 kwietnia 2012 roku w Henrykowie.

Dołączy do nich Damian Gordzicz, który będzie nas reprezentował  w finale wojewódzkim, na poziomie ponadgimnazjalnym.

Organizatorem eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” jest Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Trzebnicy z Prezesem Zarządu dh Robertem Adachem na czele.  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali  obdarowani  upominkami  i pamiątkowymi dyplomami. Zestawy pytań konkursowych opracowane zostały przez oficerów  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, którzy  wraz z panią Sabiną Jankowską, jako jury , czuwali nad jego przebiegiem.

Konkurs Strażacki

Dziękujemy  uczestnikom wszystkich szczebli Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem : „Młodzież zapobiega pożarom” , gratulujemy zwycięzcom, szczególne podziękowania składamy opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu a reprezentantom Powiatu, Czarkowi, Andrzejowi i Damianowi  życzymy powodzenia w finale wojewódzkim. 

tekst: S. Jankowska

Umieścił: E.P.

02-04-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30