Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Interaktywni językowo - kulturowo
Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży finansuje projekt w Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach Śląskich

Polish-Lithuanian high five

Projekt pod nazwą „Polsko-litewskie przybicie piątki“ wiąże się ściśle z problematyką mniejszości narodowych oraz spojrzeniem na relacje sąsiedzkie pomiędzy Polską a Litwą przez pryzmat historii i współczesności. Tematyka ta będzie rozwijana przez zastosowanie metod edukacji pozaformalnej (m.in. konkurs na logo polsko-litewskiego partnerstwa szkół, konkurs wiedzy o Litwie/Polsce, lipdub/filmiki i nocny maraton filmowy, zadanie teatralne Stereotypizacja w pantomimie na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań ankietowych, audycje w radiu internetowym „9th wave radio station” w trzech językach, sonda uliczna w Warszawie, warsztaty Civil courage for five (Odwaga cywilna na 5), Balonowe high five, Geocaching w Obornikach Śląskich, Supaślu i Kaišiadorys na Litwie)

Pierwszym spośród dwóch głównych celów projektu jest zmniejszanie barier wobec innych kultur poprzez stworzenie możliwości kontaktu, komunikacji i akceptowania odmiennych poglądów oraz rozwijanie kompetencji międzykulturowych młodzieży. Jednocześnie na każdym etapie projektu będziemy kładli nacisk na aktywizację społeczności lokalnej do uczestnictwa w dialogu międzykulturowym. Grupą docelową wymiany są uczniowie z polskiego Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach Śląskich i Gimnazjum w Kaisiadorys na Litwie, jednakże działania poprzedzające i następujące po spotkaniu młodzieży będą obejmowały również młodych mieszkańców w wieku 13-19 lat z rodzinnych miast uczestników i młodzież w Supraślu. Samo spotkanie, mające miejsce w Supraślu w drugiej połowie września 2012, będzie trwało 7 dni i obejmie 24 uczestników (2 koordynatorów i 10 uczniów z każdej ze stron).

Czas trwania projektu: 1.04–15.11. 2012.

Interaktywni językowo - kulturowo.

Udowodnijmy sami sobie, że potrafimy razem wiele zdziałać

i wyjdźmy poza tradycyjny tryb nauki!!!

Koordynatorzy projektu, uczniowie liceum: Bianka Kościuk, Patrycja Bobowska, Martyna Barańska, Weronika Urbanowicz, Anna Sikorska, Jakub Klikowski, Adrian Czerwiński, Bartek Bursztynowicz, Adrian Górski, Miłosz Petryków.

Opiekunowie: Anna Matwiszyn, Grzegorz Matwiszyn

Opublikowała A.U.