Wtorek, 22 października 2019 r. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
Stoisko powiatu trzebnickiego na prezentacji tradycyjnych stołów wielkanocnych, palm i pisanek w pasażu grunwaldzkim we Wrocławi
W sobotę 2-go kwietnia 2012 roku, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego byli organizatorami już kolejnej prezentacji tradycyjnych stołów wielkanocnych, palm i pisanek. W prezentacji wzięło udział 26 stoisk, które przygotowane były przez Koła Gospodyń Wiejskich i Organizacje Pozarządowe z Dolnego Śląska.

Stoły

Powiat Trzebnicki reprezentowany był przez Stowarzyszenie „Przylesie” z Kałowic gmina Zawonia. Na stoisku prezentowane były słodkości, specyficzne wiejskie wiktuały, różnego rodzaju nalewki oraz pisanki, palmy oraz ozdoby koszyków wielkanocnych.

Stoły Wielkanocne

Starosta Trzebnicki udzielił pomocy finansowej w przygotowaniu stoiska oraz zapewnił transport dla ludzi i eksponatów. Stoisko wzbudzało zainteresowanie zwiedzających. Rozdawane były przepisy na różnego rodzaju potrawy, które znajdują się  na tradycyjnym stole wielkanocnym. W pamięci pozostanie spotkanie z grupą Francuzów z miejscowości METZ i Jemenu, /degustacja potraw oraz wymiana przepisów/. Prezentacje takie ze wszech miar są pożyteczne, gdyż służą integracji lokalnych społeczności, jakie ma w przypadku mieszkańców Kałowic.

tekst: H.B.

06-04-2012